Görgényi Ernő (Fidesz) polgármester tájékoztatása szerint a csarnok megépítésének 48 millió forintos költségéhez a város 43 millió forint támogatást kapott. Az önkormányzat pályázatát aláírásával támogatta 157 árus.
Az új csarnokban 35 standot alakítottak ki, hatvan asztalt helyeztek el, és kialakítottak bérelhető zárt üzleteket is.
A polgármester az átadáson elmondta: a piac a fürdőváros egyik kiemelt intézménye, a szabadtéri gyulai piacnak turisztikai jelentősége is van. A fürdővárosban pihenő turisták nyolcvan százaléka rendszeresen látogatja a piacot, ahol jó minőségű, ízletes helyi zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb gyulai termékeket vásárolhat közvetlen a termelőktől.

