Új sajtbíráknak nyújt át oklevelet a a Magyar Sajtkészítők Egyesülete. 37 fő végezte el sikeresen a szervezet által elindított 2. Sajtbíra képzést. Az egyesület bizakodva várja, hogy útjuk során az újdonsült szakemberek felfedezzék a magyar kisüzemi és kézműves sajtok sokszínű világát és kóstolási jegyzeteikkel, nemzetközi szintű, fogyasztói szempontú bírálatukkal és építő kritikáikkal hozzájáruljanak a magyar sajtkultúra további gyarapodásához.
A képzés megvalósulását a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács támogatta.
Az oklevelek ünnepélyes átadására június 26-án a Hegedűs Sajtműhelyben kerül sor.
A nyitókép forrása: Adobe Stock


