Megjelent az a jogszabály, ami lehetővé teszi, hogy júliustól külön nyilatkozat nélkül készpénzt vehessen fel a vásárló bankkártyával, a boltok kasszáinál írja a 24.hu.
Összesen 40 ezer forint készpénzt vehet fel a vásárló a boltok pénztáraiban a cash-back-el, ha a kereskedő ehhez hozzájárul.
Magyarországon egyelőre csak az OTP nyújt ilyen szolgáltatást a Mastercard típusú betéti kártyával rendelkező klienseknek a Penny üzleteiben. Az az ügyfél vehet fel maximum 20 ezer forintot egy összegben a pénztárból, aki legalább 3 ezer forintot költ el a boltban. Júliustól minden banknak kötelező ezt a lehetőséget biztosítani, azonban a kereskedőtől függ, hogy lehetővé teszi-e ezt a pénztáraiknál.
A cash-back leginkább akkor terjedhet el, ha az üzletláncok látnak benne vevőcsalogató lehetőséget. Ugyanakkor a szolgáltatás olyan kistelepüléseken lehet hasznos, ahol nincs ATM.
24.hu


