Becsült olvasási idő: 1 perc
Újabb hamis edényszállítmányt kapcsolt le a NAV

Egy hónapon belül újabb hamis edényszállítmányt foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Vámosszabadi térségében, a mostani, több mint 600 millió forint értékű rakomány címzettje is az a cég volt, ahová a július 14-én lefoglalt, szintén hamis edénykészletek is tartottak - tájékoztatott a NAV Győr-Moson-Sopron Megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtószóvivője csütörtökön.

Kovács Mária elmondta, hogy az alig egy hónapja megállított kamion ellenőrzése véletlenszerű volt, de most célzottan ellenőrizték az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszerbe (ekáer) bejelentett adatok alapján.

A szlovák rendszámú teherautóban 1150 darab edénykészletet találtak, amelyek megtévesztésig hasonlítottak egy másik cég által forgalmazott termékekre, amit az érintett társaság szakértője is megerősített. A rakomány értéke 667 millió forint volt.

Hozzátette: a termékek csomagolása ugyan eltért a legutóbb lefoglalt hamis edénykészletekétől, azonban a termékek alkalmasak lettek volna a vásárlók megtévesztésére.

Az ellenőrök versenytárs utánzása miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.

A július 14-i szállítmány ellenőrzése után a NAV munkatársai abban a fővárosi raktárban is ellenőriztek, ahová a kamion tartott. A rakomány és a raktárban tárolt edénykészletek értéke 835 millió forint volt. Akkor iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indult eljárás.

Ha bármi hamisítással kapcsolatos kérdése, információja van, kérem keresse a HENT Kereskedelmi Ipari Szekcióját szaktanácsadásért. 

E-mail:  [email protected]

és/vagy:  [email protected]