A kormány 2023. július 1-je óta működteti az online árfigyelő rendszert. Ennek köszönhetően 2025-ben is a fogyasztók rendelkezésére áll az eszköz. Jelenleg a rendszer olyan termékkörökre való kiterjesztését vizsgálják
mint a halak, kávé, tea, rizs, további tejtermékek (pl. tejszín), marhahús, sertés kolbászok, zsemle, édességek és kakaópor.
“Az online árfigyelő és annak esetleges bővítése nem jár a vállalkozások számára az adminisztrációs terhek érdemi növekedésével, mivel az érintett vállalkozások korábban is együttműködőnek bizonyultak, az informatikai infrastruktúra pedig már rendelkezésre áll” – írja az NGM sajtóközleményében.


