hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újraindul az „Etesd az Eszed” – a gyerekek játékosan tanulnak az egészséges életmódról

November 10-én indul a Nestlé és az Okos Doboz közös egészségnevelési programjának idei kihívása. 

Az „Etesd az Eszed” célja, hogy az általános iskolás diákok játékos, digitális feladatokon keresztül ismerkedjenek meg a tudatos táplálkozással és a fenntartható életmóddal.

A Nestlé az Egészségesebb Gyerekekért és az Okos Doboz kezdeményezése idén is elindítja négyhetes online kihívását, amelyben az általános iskolások az egészséges táplálkozás és életmód témáiban versenyezhetnek.

Az „Etesd az Eszed” program 2021 óta több mint 25 ezer diákot ért el, és célja, hogy a gyerekek már fiatal korban elsajátítsák a tudatos fogyasztói szemléletet. 

A feladatok az Okos Doboz digitális oktatási platformján érhetők el, és a pedagógusok számára is módszertani támogatást biztosítanak.

A kezdeményezés része a Nestlé globális oktatási programjának, amely a táplálkozástudatosság mellett a fenntarthatóságot is a tananyag részévé teszi. Az idei kihívás december 7-ig tart, és bármely iskola csatlakozhat.

Az Etesd az Eszed programról, illetve a november 10. és december 7. között zajló Kihívás 2025-höz minden általános iskolából csatlakozhatnak a diákok az okosdoboz.hu oldalon.

Bővebb információk a www.okosdoboz.hu/etesd-az-eszed oldalon és a következő videóban érhetők el: Etesd az Eszed – Játékosan az egészséges jövőért.