A Hungerit Baromfifeldolgozó és Élelmiszeripari Zrt. szentesi, központi telephelyén 2022. április 18-án este tűz ütött ki az elsődleges baromfifeldolgozó csomagoló üzemi részén. A tűz az üzemrész központi elektromosvezérlő helyiségéből indult ki, de azt a kiérkező hivatásos tűzoltó és a vállalat saját tűzoltó egységei néhány órán belül elfojtották, személyi sérülés nem történt.
„Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, rosszabbul is alakulhatott volna ez a történet. Az eset után a teljes üzemrészt átvizsgálták a szakemberek, és megállapították, hogy a tüzet egy elektromos szikra okozta, emberi mulasztás nem történt. A hivatalos vizsgálatok lezárása és a hatósági engedély után azonnal megkezdtük a helyreállítási és a takarítási munkálatokat. Számunkra munkatársaink biztonsága a legfontosabb, ezért csakis a biztonságos munkavégzés feltételeinek garantálását követően térhettek vissza és kezdhették meg a munkát kollégáink az üzemrészben. Természetesen vannak még teendőink, de ezek dolgozóink biztonságát és a termelést nem befolyásolják” – mondta el Volosinovszki János, a Hungerit Zrt. vezérigazgatója.
Az érintett üzemrész már közel teljes kapacitással működik, a partnerek kiszolgálásában nincs fennakadás.
Nyitókép forrása: Adobe Stock


