A portál ezt a választ kapta az NGM-től:
"A törvényjavaslat önálló képviselői indítványként került benyújtásra az Országgyűlés elé. Tekintettel arra, hogy a törvényjavaslatot nem a Nemzetgazdasági Minisztérium készítette elő és nyújtotta be az Országgyűlés elé, így azzal kapcsolatosan nem rendelkezik hatástanulmánnyal. Fentiek alapján közérdekű adatigénylését nem áll módunkban teljesíteni."
Ez azt jelenti, hogy semmilyen alapos, tudományos igényű előzetes elemzés nem készült arról, hogy mekkora hatása lehet a bezárásnak a foglalkoztatásra, a GDP-re, a kereskedelmi forgalomra, stb.
A Portfolio közölt egy levelet, amit még korábban írt nekik az NGM, amiben a minisztérium végez egy gyors fejszámolást, amiből az jön ki, hogy:
- 2013-ban 4800 milliárd forint volt a kiskereskedők összes árbevétele, ebből csak 350-400 milliárd jött be vasárnap, ami majd áttevődik más napokra,
- a nagyobb árbevételű cégeknek fáj majd jobban az intézkedés,
- az, hogy hány ember dolgozik a kiskereskedelemben, az a GDP növekedésétől függ, nem attól, hogy lehet-e vasárnap vásárolni,
- a gazdasági hatások minimálisak és átmenetiek lesznek,
- és amúgy is, az EU-ban 13 tagállamban is zárva vannak az üzletek vasárnap.
Arról, hogy ezeket az információkat milyen forrásokra, vizsgálatokra alapozta az NGM, nem tudni.

