hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vesztergombi Ferenc vehette át a Magyar Bor Akadémia Életmű Díját

A szőlő és a bor nemcsak több százezer embernek ad megélhetést, hanem közösséget is épít, kapcsolatokat teremt és hagyományt őriz – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Magyar Bor Akadémia Életmű Díjának átadásán, amit idén Vesztergombi Ferenc szekszárdi borász vehetett át.

Nagy István szerint a borágazat számos kihívással néz szembe, ezért kiemelten fontos az összefogás és a támogatások fenntartása. Az Agrárminisztérium idén 28 millió eurós forrással segíti többek között az ültetvények korszerűsítését, a beruházásokat és a borok népszerűsítését.

Vesztergombi Ferenc munkásságát, életútját a hagyomány, a felelősség és a minőség jellemzi – méltatta köszöntőjében a borászt is Nagy István. Említést tett arról, hogy Vesztergombi Ferenc a lenézett és „alsó polcos” kadarkát minőségi borként palackozta újra Szekszárdon. Társaival újraélesztette a Szekszárdi Hegyközséget, amelynek tevékenységében is aktív szerepet vállalt. 

A borász életútja és szakmai munkássága lámpásként mutatja az utat az egész ágazat számára. Személyes elköteleződése volt a letűnőben lévő borfajták megtartása, és oroszlánrészt vállalt a Szekszárdi Bikavér, mint márkanév megmentésében. A borvidéken első családi pinceként töltötte palackba az újra engedélyezett Szekszárdi Bikavért.