Becsült olvasási idő: 1 perc
Vidámpark: Továbbmenet nincs!

Mintegy 175 éves fennállást követően szeptember 30-án végleg bezárja kapuit a Városliget legendás nevezetessége, a Budapesti Vidámpark. 

Szeptember 5-én "modern rikkancsok" tájékoztatták az utolsó hónap történéseiről a nagyérdeműt Budapest több pontján, a Széll Kálmán téren, a Nyugatinál és az Erzsébet téren is. "Továbbmenet nincs" - hajtogatták az egyik legnépszerűbb és legidősebb játék, a Kanyargó tábláján szereplő felirat hírhedt szlogenjét, amely találóan foglalja össze, milyen sors vár az idén 175 éves létesítményre.

A Budapesti Vidámpark dolgozói egy színes kiállítással készültek az utolsó évre, amely átfogó képet ad a Park múltjáról. A Körhinta csarnokában megtekinthető tárlaton bemutatják, hogyan épült fel Európa leghosszabb favázas hullámvasútja, és milyen játékok szórakoztatták nagyszüleinket.

Szeptember végéig a Vidámpark állandó nyitva tartása mellett az éjszakai baglyok a hétvégi Vidámparki Éjszakák programsorozatot is élvezhetik minden szombaton. Ezeken a hétvégéken vasárnap hajnali 1.30-ig élvezhetik a látogatók a fényárban úszó játékok élményét.