Az Extreme Digital és az Emag idén először együtt, egy napon tartja a Black Friday-t – jelentette be Várkonyi Balázs, az Emag és az Edigital ügyvezetője sajtótájékoztatón. November 19-e, péntek lesz a közös Black Friday.
Szeretnék visszaerősíteni azt a hagyományt, hogy a Black Friday egy nap, Magyarországon ugyanis az elmúlt években elterjedt az a gyakorlat, hogy a nagyobb kereskedők külön napokra szervezték a maguk Black Friday-eit, a kisebbek pedig főleg csak marketingfogásként éltek az elhúzódó időszakkal – magyarázta a cégvezető.

A közös Black Friday-t az Emag platformon fogják lebonyolítani. Az Edigital az Emag platformra fog mutatni, igyekszenek vásárlókat terelni az Emagra, és különösen az applikációba. Ott előbb nyílnak meg az akciók majd, írja a hvg.hu.
Több mint 500 ezer termék lesz akciós, ingatlanok mellett az AdBlue adalékanyag is kapható lesz.
Természetesen a készletek korlátozottak, érdemes lesz minél előbb lecsapni a szimpatikus ajánlatokra, hiszen akár tízszeres forgalom is lehet aznap.
Az Easybox csomagautomata lesz a legkedvezőbb átvételi mód, a kiszállítási idő pedig maximum 14 nap lesz. Az akció keretében vásárolt termékekre is élni fog a 30 napos elállási idő.
A közös Black Friday azért is lehetséges, mert lényegében lezárult az Edigital és az Emag fúziója. Az egyesülésről 2019 végén született meg a megállapodás, azóta zajlik a folyamat. A vírushelyzet némileg megakasztotta, a hirtelen jelentős forgalomnövekedés miatt a hétköznapi ügymenetre, a vásárlók kiszolgálására kellett koncentrálniuk – mondta el Várkonyi Balázs. De mostanra a végére értek, megtörtént a háttérfolyamatok egyesítése. És elkezdték a két márkát, a két márka vásárlóit összefésülni. A cél, hogy az Emag legyen az ernyőmárka, az Edigital pedig célzottan műszaki almárka.
Az ügyviteli és raktárrendszerek egyesítése volt a legnagyobb kihívás. Emiatt előfordultak lassulások, de most már minden rendben működik, sőt a fejlesztéseknek köszönhetően még gyorsabbak, mint voltak – állítja az ügyvezető. Óriási fejlesztés volt a csomagautomata-hálózat kiépítése. Mára több mint 400 helyszínen van automata, minden megyében, minden 30 ezer főnél nagyobb településen található.
Kérdésre válaszolva Várkonyi Balázs elmondta, hogy az Emag és az Edigital lényegében már alkalmazza az egyébként 2022-ben életbe lépő új uniós árdirektívát. A Gazdasági Versenyhivatallal kötött egyezség keretébenaz áthúzott (nem akciós) ár feltüntetését már nyáron kivezették. Ahelyett az ajánlott fogyasztói árat tüntetik fel.
Várkonyi Balázs arra számít, hogy az állami jövedelem-transzferek, például a gyerekesek szja-visszatérítése plusz keresletet fognak generálni az egész kiskereskedelemben, így természetesen az online kiskereskedelemben is. Akár előre hozottan, biztos akadnak majd családok, ahol a várható pluszbevétel ismeretében már a mostani Black Friday-en vagy karácsony előtt többet vásárolnak. Kérdés, hogy ez a forgalomnövelő hatás egyszeri, ideiglenes lesz-e, vagy tartós növekedést generál?
A teljes kiskereskedelem jelenleg egyszámjegyű növekedést produkál, az online szegmens kétszámjegyűt. Még a tavalyi, robbanásszerű növekedés után is, de persze a mostani növekedés azt már nem éri el, sőt még a 2019-es ütemet sem.

