Becsült olvasási idő: 1 perc
Zöld áramot árul az Aldi

Az Aldi osztrák boltjaiban már zöld áramot is lehet venni, ráadásul jövő év végéig garantált áron.

Zöld energiával is kereskedik a Hofer, a német Aldi-diszkontlánc ausztriai hálózata – adta hírül az Origo. A cég az osztrákoknak 2014 végéig garantáltan fix áron, kilowattonként 8,1 eurocentért (körülbelül 24 forint) kínálja az áramot, de ebben a rendszerhasználati díj nincs benne.

 

 

Önnek is van egy hasonlóan jó projektje?
Pályázzon, és vigye el a II. FMCG Greennovációs Nagydíjat! 
Részletek, információk a www.greennovacio.hu oldalon találhatók.
 

Az energiát kisebb víz-, szél- és naperőművekből nyerik, tehát teljesen megújuló energiára épül a szolgáltatás. A Hofer úgy reklámozza, hogy „100 százalékig megújuló, 100 százalékig osztrák”. A honlap szerint a Greenpeace is ajánlja ezt a konstrukciót.

Friedhelm Dold és Günther Helm

"Szeretnénk azt a tévhitet lebontani, hogy az ökoáram drága. Ez az alapja annak, amiért mi a szupermaketek közül Ausztriában elsőként megléptünk ezt a lépést" - nyilatkozta a der Standardnak Horst Ebner az ökoáram-üzletág igazgatósági tagja. 

Más országokban jóval szélesebb termékpalettát kínál az Aldi/Hofer, mint Magyarországon.

 

A német Aldinál például Aldi Talk néven mobilcsomag is elérhető, sőt virágküldő-szolgáltatást és utazásokat is kínál a diszkontlánc.