Becsült olvasási idő: 0 perc
Zuhant a Nestlé profitja

Kevesebb mint harmadára esett vissza a világ legnagyobb élelmiszeripari csoportja, a Nestlé profitja 2011-ben. Míg 2010-ben még 34,23 milliárd svájci frankos profitot termelt a cég, addig tavaly már csak 9,5 milliárdnyi volt a nyereség.

Paul Bulcke, az élelmiszeripari társaság vezérigazgatója azt mondta, hogy nagy kihívás volt a tavalyi év és ez így lesz idén is – olvasható a Tőzsdefórum.hu beszámolójában.

A csütörtökön megjelent közlemény szerint a Nestlé bevétele 83,6 milliárd frankra apadt a 2010. évi 110 milliárd frankról. Paul Bulcke 5-6 százalékos eladás növekedésre számít az idén.

A két évvel korábbi kimagasló profitot nagyban emelte, hogy eladták a szemápolási cikkeket gyártó Alcon 52 százalékát a Novartisnak 24,5 milliárd frankért – írja a tozsdeforum.hu. A Nestlé világszerte 280 ezer embert foglakoztat.