
"Tessék szövetkezni!" - múltidézés és víziók a Coop szülinapon
A Coop megalakulásának 15. évfordulóján az üzleti élet számos prominense méltatta a cégcsoportot, és elemezte a magyar hálózatok lehetőségeit. Orbán Viktor után Csepeli Lajost, a cég igazgatóságának elnökét, Murányi László vezérigazgatót, és Demján Sándort, a VOSZ ügyvezető elnökét idézzük.
15 éves a Coop
Ki ne ismerné a „Jó szomszédot”? Az egyik legmeghatározóbb kiskereskedelmi láncot, amelyről mindenki tudja, hogy magyar, a hazai termékek elkötelezett forgalmazója és népszerűsítője, aktív segítő és szponzor, és országszerte mindenhol ott van. Vagyis a Coop, amely most 15 éves, és e hét szerdáján tartja munkatársak, barátok, partnerek körében születésnapi ünnepségét. Ebből az alkalomból beszélgettünk Murányi Lászlóval, a Co-op Hungary Zrt. vezérigazgatójával.
Részvénytársaságba mentett szövetkezeti értékek - exkluzív interjú Csepeli Lajossal
„Szövetkezet” – vannak, akik számára ez némileg negatív töltetű, „szocialista” szó. Pedig a valódi tartalma egészen más. Történelminek számító, nagyon emberi együttműködési forma ez, amelyet „hivatalosan” először 1844-ben Nagy-Britanniában hoztak létre. Hazai története is elmúlt már százéves. A legnagyobb hazai kiskereskedelmi láncok között van egy, amelynek gyökere a szövetkezeti múltba nyúlik. A cég – a Coop – szervezeti formája azóta megváltozott, ám a szövetkezeti értékeket ma is vallják, vállalják és képviselik. Ezekről kérdeztük Csepeli Lajost, a Co-op Hungary Zrt. igazgatóságának elnökét.(Az Élelmiszer novemberi számában megjelent interjú teljes változata.)
