
A szövetkezeti szektor legrangosabb elismerését vehette át Tóth László
Az elismerést Kósa Lajos, a szervezet elnöke és Dr. Zs. Szőke Zoltán, az ÁFEOSZ-Coop Szövetség elnöke adta át. Az idén 99. alkalommal megtartott világnap jelmondata az volt: „építsük újjá, hogy még jobb legyen” - utalva a világjárványra, amely az ünnepség tavalyi megtartása elé is akadályt gördített – mondta el Zs. Szőke Zoltán a rendezvény után.
Megalakult a Fővárosi Érdekegyeztető Tanács
A háromoldalú érdekegyeztető fórumban öt szakszervezeti és öt munkáltatói szövetség, valamint a fővárosi önkormányzat képviselői foglalnak helyet.
Európai Kereskedelem Napja: csúcsévet zárhat
Az idén tizennegyedik alkalommal megrendezett szakmai esemény a kereskedelem ünnepe, ahol minden évben elismerik a szakma legkiválóbbjait. Az eseményen elhangzott: a kereskedelem több mint 5 éve tartó felfelé tartó trendje idén is folytatódott, és a karácsonyi forgalom is kedvezőnek ígérkezik.
Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetések a COOP és az ÁFÉOSZ vezetőinek
Áder János köztársasági elnök megbízásából Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adott át Fekete Tibornak, a COOP Szolnok Zrt. általános vezérigazgató-helyettesének, Mezei Jánosnak, a CO-OP Star Zrt. kereskedelmi igazgatójának és Riczkó Eleonórának, az ÁFEOSZ Kereskedelmi, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium igazgatójának.
Szövetkezeti Érdemrend kitüntetésben részesült Pekó László
„OSZT Szövetkezeti Érdemrend” kitüntetést vehetett át Pekó László a Nemzetközi Szövetkezeti Nap alkalmából. A NYÍRZEM cégcsoport vezetőjének a kereskedelemben végzett kimagasló munkáját ismerte el az Országos Szövetkezeti Tanács a díjjal.
