
Dél felé terjed az afrikai sertéspestis vírus
Mogyoródon talált vaddisznókban mutatták ki az afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét.
Sertéspestis: kampány indul a megelőzésért
Augusztusban a hatósági állatorvosok felkeresik a kisebb gazdaságokat és a járványvédelemről tájékoztatják őket, a kampány az afrikai sertéspestis visszaszorítását szolgálja - mondta Bognár Lajos, az Agrárminisztérium (AM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára, országos főállatorvos.
Magyarországon jelenleg nincs afrikai sertéspestis járvány
Magyarországon jelenleg nincs afrikai sertéspestis járvány és a hatóságok mindent megtesznek azért, hogy ez így is maradjon - mondta Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára, országos főállatorvos egy szerdai konferencián.
Oroszország megnyithatja a disznózsilipet
Oroszország várhatóan március közepén feloldja a Magyarországra vonatkozó élősertés, sertéshús, valamint sertéshúsból készült termékek importtilalmát - közölte Kardeván Endre országos főállatorvos. Az Index beszámolója.
Megnyílt a Prodexpo Moszkvában
Huszonegy magyar cég részvételével megnyílt az orosz fővárosban hétfőn a Prodexpo nemzetközi élelmiszeripari kiállítás.
Fertőzött disznók Dél-Oroszországban
A dél-oroszországi hatóságok rendkívüli helyzetet hirdettek ki és vesztegzárat rendeltek el a sertések részére, miután afrikai sertépestis tört ki egy faluban, a volgogradi régióban - közölte egy állategészségügyi illetékes a RIA Novosztyi jelentése szerint. A Világgazdaság Online beszámolója.
