Szenzorokkal a legelőkön: díjazták az ÖMKi digitális szaktanácsadását

Szenzorokkal a legelőkön: díjazták az ÖMKi digitális szaktanácsadását

Az innováció erősíti hazai húsmarhatartás versenyképességét és fenntarthatóságát.

Megnyitotta kapuit az OMÉK 2025: középpontban az agrárdigitalizáció, generációváltás és a fenntarthatóság

Megnyitotta kapuit az OMÉK 2025: középpontban az agrárdigitalizáció, generációváltás és a fenntarthatóság

Növekedési pályán a magyar agrárium: Nagy István a gazdákkal való szövetségről beszélt a megnyitón.

A jövő agráriumáról tart konferenciát a NAK

A jövő agráriumáról tart konferenciát a NAK

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2021. november 24-én rendezi meg a kifejezetten agrárdigitalizációval foglalkozó AGTECH SUMMIT elnevezésű eseményt, melyen hazai és nemzetközi szinten elismert szakemberek, a legfontosabb magyar agrártechnológiai startupok és legmeghatározóbb piaci szereplők tartanak előadásokat, valamint gyakorlati bemutatókat.

Kivesézték a precíziós gazdálkodás kérdéseit

Kivesézték a precíziós gazdálkodás kérdéseit

A gazdálkodásból származó hatalmas adattömeget helyesen rendszerezve, feldolgozva, hasznosítva jövedelmezőbbé és környezetkímélőbbé válik a termelés – ehhez ma már egyre több segítséget kapnak a mezőgazdaságban dolgozók.

Az agrárdigitalizációról értekeztek

Az agrárdigitalizációról értekeztek

Digitális Információ Szolgáltatás és Technológia Fejlesztés címmel tartott konferenciát a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), 2020. február 12-én, Gödöllőn, a Szent István Egyetemen.

Idén is megtartják a PREGA konferenciát

Idén is megtartják a PREGA konferenciát

150 precíziós gazdálkodási, agrárinformatikai előadás várja a látogatókat. A PREGA mottója: adatalapú döntések – fenntartható gazdálkodás. Ez a téma az elmúlt hónapok időjárási “rekordjai” alapján egyre időszerűbb, hiszen a digitalizáció eszközeivel kisebb környezetterheléssel növelhető a mezőgazdasági termelés hatékonysága.

Küszöbön a Mezőgazdaság 5.0

Küszöbön a Mezőgazdaság 5.0

Az agrárdigitalizáció a következő évtized legnagyobb lehetőségét jelentheti az ágazatnak, amely a termelés hatékonyságát, jövedelmezőségét és versenyképességét emelni, a környezetterhelést és termelési kockázatokat pedig várhatóan csökkenteni fogja. A Mezőgazdaság 5.0 fázisban már „Együttműködő rendszerek”-kel dolgozhatnak a gazdák, ahol a robotok és a mesterséges intelligencia is komoly szerephez jut – hangzott el a K&H-ban rendezett, a hazai agrár- és élelmiszeripar legfontosabb szereplőinek fórumául szolgáló Agrár Klubon.

Az agrárium hívó szava: digitalizáció

Az agrárium hívó szava: digitalizáció

Középtávon a hazai mezőgazdaság és élelmiszerágazat hatékonyságának növelése, hosszútávon a magyar lakosság biztonságos élelmiszerellátása és az exportpiacokon való érvényesülés az agrárium fő célkitűzése – mondta Ondré Péter, az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezető igazgatója az ITSZÜRET 2018 – Egy marék vetőmag, az agrárium digitális transzformációja konferencia agrárinformatikai megoldásokról szóló kerekasztal beszélgetésén. Az eseményen részt vevő Erős Veronika, az Agrárinformatikai klaszter menedzsere, Dr. Oláh Izabella, Agrodat – tanácsadó, a SZIE GTK tanára és Dobó Mátyás, az Invitech stratégiai és üzleti támogatások igazgatóhelyettese  az AMC vezetőjével közösen azt taglalta, hogy a mezőgazdasági és élelmiszeri ágazat hazai fejlődésének kulcsa az agrárdigitalizáció, ami kiváló hívószó a fiataloknak és figyelemfelkeltő az idősebb generációnak is.

Agrárdigitalizáció Kazahsztánban is

Agrárdigitalizáció Kazahsztánban is

A mezőgazdasági és élelmiszeripari együttműködés mellett az agrárdigitalizáció elterjedésének fontosságáról is beszélt Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, és Kairat Abdrakhmanov kazah külügyminiszter mai találkozójuk alkalmával.

Új korszak határán a magyar agrárium

Új korszak határán a magyar agrárium

A magyar mezőgazdaság jövője, a gazdák megélhetése nagymértékben attól függ, hogy a takarékos, korszerű, gazdaságosabb termelést biztosító, legkorszerűbb számítástechnikai eredményeket, különböző megoldásokat miként tudjuk átvenni, elsajátítani – mondta Fazekas Sándor az M1 és a Kossuth Rádió reggeli műsorában.