
Jelentősen nőtt hazánk agrár-külkereskedelme 2023-ban
Az agrárium adta a teljes nemzetgazdaság külkereskedelmi többlet 38 százalékát.
AM: az agrártermékek kivitele továbbra is nő
Változatlanul Németország számít a legnagyobb exportpiacunknak.
Új korszak kezdődhet a magyar-orosz agrárkapcsolatokban
„Kiemelt célunk a magas hozzáadott értékű élelmiszeripari termékek és szaktudás exportálásának elősegítése” – szögezte le Bencsik Dávid, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a Nemzetközi Üzleti Fórum „Magyarország – Oroszország: alapvető trendek és exportlehetőségek” rendezvényén.
Mélyülő agrárkapcsolatok a Fülöp-szigetekkel
Nagy István agrárminiszter és Emmanuel Piñol, a Fülöp-szigetek Köztárságának agrárminisztere közös megállapodást írt alá a kétoldalú tárgyalásokat követően Manilában szerda reggel. A mezőgazdaság területén kölcsönösen előnyös együttműködés kialakítását és elmélyítését érintő érdekek közös képviselete a magyar és filippin kereskedelmi partnerség fellendítése érdekében is kulcsfontosságú. A két ország közötti megállapodás kiterjed a tudásmegosztásra mind technikai és az élelmiszerbiztonság területén, valamint a mezőgazdasági gépesítés fejlesztése terén is.
Csökkent az élelmiszer-kivitel 2018-ban
A mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek exportja csökkent, importja nőtt tavaly, így az ágazat külkereskedelmi aktívuma mérséklődött az előző évhez képest, miközben az agrárgazdaság cseraránya javult, és az exporton belül nőtt a magas feldolgozottságú termékek aránya - derül ki az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) március 22-én megjelent, az agrár-külkereskedelem tavalyi eredményeit elemző kiadványából.
Dél-Afrika bekeményít
Arányos ellenintézkedésekkel kellene sújtania az Európai Uniónak a Dél-Afrikai Köztársaságot amiatt, hogy jelentős vámot léptetett életbe az EU-ból származó baromfitermékekre.
Innovációért kiállt az agrárszektor
Az agrárexport továbbfejlődésének alapját elsősorban a termelés hatékonyságának növelése és a termékválaszték modernizálása jelenti. Ehhez nélkülözhetetlen a technológiai fejlesztés, a digitalizáció, a tudásátadás és az innováció ösztönzése - hangsúlyozta Kis Miklós, az Agrárminisztérium vidékfejlesztésért felelős államtitkára Miskolcon tartott előadásában.
Gabona és olajos mag: az agrárexport ötöde
Búza és kukorica a két legfőbb árucikkünk az agrárexporton belül. A két terményből 2018 első három hónapjában bő 1,2 millió tonna hagyta el az országot. A tavalyi számok után ez nem is számít soknak, de ne feledjük: 2016-ban rekordmennyiségű gabona érkezett a raktárakba.
Ki tudjuk-e használni az „ökorobbanást”?
A nyugat-európai országokban egyrészt nagyobb a biotermékek iránti kereslet, ami kiváló piaccá teszi őket Magyarország számára, másrészt nagyobb mértékben képesek támogatni a biogazdálkodást, ami hosszú távon veszélyezteti az értékesítési lehetőségeinket – írja a magro.hu
A búza húzza az agrárexportot
Bár 2017-ben nem születtek termelési rekordok, és a madárinfluenza is megnehezítette az értékesítést, mégis tovább tudott javulni az ágazat külkereskedelmi egyenlege. A nemzetgazdaságon belül az agrárexport már 8,8 százalékos értéket képvisel - számol be az Agrárszektor.
Európa exportkilátásait elemezték
Az európai és azon belül a magyarországi piac kilátásait elemezték az állati termékekre vonatkozóan ágazati szakértők egy kecskeméti szakkonferencián – számol be a magro.hu. Szóba kerültek különleges célpiacok is, így az is várható, hogy a magyar tejet a világ egyik legnépesebb országában, Indiában lehet majd eladni.
Rekordösszegű lesz a tavalyi agrárexport
Várhatóan rekordösszegű lesz a tavalyi agrárexport, amely már az év első 11 hónapjában meghaladta a 2016 egész évi 8 milliárd eurós (2400 milliárd forint) szintet - mondta Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős államtitkára.
Hét év alatt harmadával bővült az agrárexport
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) falugazdászai 2014 óta közel 1000 milliárd forintnyi forrás lehívásához segítették hozzá a gazdálkodókat. A 650 fős országos kamarai falugazdász-hálózat személyes segítségére az idei egységes kérelmek beadásánál is számíthatnak a gazdák – hangzott el a NAK megújult mezőcsáti falugazdász irodájának február 2-i átadásán.
Fazekas: harmadával nőtt az agrárexport
Harmadával nőtt a mezőgazdasági termékek exportja az elmúlt 7-8 évben, amelynek 83 százaléka az Európai Unió (EU) tagállamaiba irányul - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter szerdán az M1 aktuális csatornán.
