
Geopolitikai bizonytalanság és költségnyomás alakítja az osztrák agráriumot
Az ellátásbiztonság és a versenyképesség került fókuszba az osztrák agráriumban.
Fenntarthatóság és hatékonyság a középpontban
A FAO tagországai az Európa és Közép-Ázsia régióból a legfontosabb mezőgazdasági kérdéseket veszik górcső alá.
Újabb pályázat termelői csoportoknak
Az Agrárminisztérium a Vidékfejlesztési Program keretében hárommilliárd forintos keretösszeggel hirdetett újabb pályázati felhívást az elismerésben részesített termelői csoportok, termelői szervezetek részére, azok létrehozásának és működésének elősegítése érdekében.
Bejelentették a 79. OMÉK partnerországát
Közeleg Magyarország legnagyobb agrárgazdasági eseménye, a 104 nap múlva kezdődő 79. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK). Az esemény aktuális információiról sajtótájékoztatón számolt be a vásárt szervező Agrárminisztérium és Agrármarketing Centrum, ahol bejelentették, hogy az esemény partnerországa Marokkó lesz.
Visszaszorult a fiktív export
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) tapasztalatai szerint a gabonákra és egyes olajnövényekre alkalmazott, 2018. december 31-én lejáró fordított áfafizetési rendszer egyértelműen beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
Hamarosan indul a Pápai Agrárexpo
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2018. május 25-26-27-én rendezi meg a nagy hagyományokkal bíró Pápai Agrárexpót, ami a Nyugat-Dunántúl legjelentősebb mezőgazdasági szakkiállítása és vására. Idén is tízezernél több látogatót várnak a szervezők a szakmai és színes, családi programokra.
Digitális átállás előtt a hazai agrárium
Többet termelni kevesebb ráfordítással, ez a kihívás áll az európai és a magyar agrárgazdaság előtt – mondta Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár a Prega Science 2018 elnevezésű szakmai konferencia megnyitóján, Budapesten. Hozzátette: a magyar mezőgazdaság digitalizációjának megvannak az alapjai, az ágazat kész a váltásra.
Agrárdigitalizáció a versenyképességért
Együttműködési megállapodást kötött az AGROmashEXPO nyitónapján Daróczi László, az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezetője és Milics Gábor, a Magyarországi Precíziós Gazdálkodási Egyesület (PMGE) elnöke.
Fazekas: ígéretesek a távol-keleti piacok
Ígéretesen alakulnak a kapcsolatok a távol-keleti piacokkal - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.
Bőkezűen támogatják az agrár vállalkozásokat
Az agrárgazdaság vállalkozásainak 91 százaléka tud hozzájutni valamilyen fejlesztési támogatáshoz - hangsúlyozta Éder Tamás a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) eredményeit értékelve az élelmiszeripari körkép őszi rendezvénysorozatának aktuális rendezvényén Budaörsön.
Ellenőrizze, hogy jogosult-e választani
Augusztus végéig jelezhetik a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tagjai, ha nem értenek egyet a kamara portálján elérhető, a választási jogosultság ellenőrzésére szolgáló felület által adott visszajelzéssel.
A fenntarthatóság fontos szempont az élelmiszer-előállítás területén
Az élelmiszereket előállító gazdálkodó a leginkább érdekelt abban, hogy a mezőgazdasági termelés környezeti hátterét, a természeti erőforrásokat megőrizze, és a következő generációk számára fenntartsa - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten egy nemzetközi tanácskozáson.
A Közös Agrárpolitika finomhangolása mellett javítanának a magyar gazdák helyzetén
A Kormány célja a magyar gazdák helyzetének javítása a Közös Agrárpolitika finomhangolása során – mondta Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár a Mezőgazdasági és Halászati Tanács április 3-i luxemburgi ülése után.
Feldman Zsolt: jelentős potenciál rejlik a magyar-román agrárkapcsolatokban
A magyar-román élelmiszergazdasági kapcsolatok fejlesztésében számos kiaknázatlan lehetőség rejlik – mondta Feldman Zsolt az Országos Takarékpénztár (OTP Bank) Befektetői konferenciáján, Budapesten.
