
Több mint 400 ezer tonna biológiai termésnövelőt használtak itthon
A biológiai szerek rendkívül felértékelődtek az utóbbi években.
Nőtt az állatvágások száma az első negyedévben
Legnagyobb mértékben a baromfivágások száma nőtt.
7,2 százalékkal több műtrágyát vásároltak az első negyedévben
Több mint félmillió tonna kelt el nitrogénműtrágyából.
Homályos kilátások a mezőgazdaságban
Nehezen tervezhető a mezőgazdaság jövője, de a magyar termelők helyzetén sokat javíthatnak a fejlesztési források - mondták a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) Mezőgazdasági és élelmiszeripari szakosztály január 12-i online konferenciájának előadói.
A baromfiágazat csak árcsökkentéssekkel képes versenyben maradni
A sertéshúshoz hasonlóan a baromfi ára is csökkent a boltokban az év elején, itt azonban nem az alacsonyabb forgalmi adó, hanem a csökkenő kereslet áll az áresés hátterében – tudta meg a Magyar Idők. A baromfitartók szerint a lépéssel 15-ről 10 százalékra sikerült mérsékelni a fogyasztás visszaesését.
Részletesen felmériik a magyarországi élelmiszer-pazarlás mértékét
Magyarországon részletes kutatás készül arról, hogy mennyi fogyasztható élelmiszer kerül a kukákba - írja a Magyar Nemzet szombati számában.
Visszaesett az agrárexport az első hét hónapban
Alig mérséklődött az agrárexport egyenlege 2015 első hét hónapjában, továbbra is gondot okoz azonban az orosz embargó - írja az Agrárgazdasági Kutatóintézet jelentését ismertetve keddi számában a Magyar Idők.
Túltermeléses válságidőszakot élünk a tejágazatban
A Napi Gazdaság szerint csaknem 26 százalékkal csökkent egy év alatt a nyers tej hazai felvásárlási ára.
Kalászos remények
Őszi búzából erős közepes termés várható Magyarországon, az árak emelkedésére nem lehet számítani - jelentette ki Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke kedden Szegeden.
Félnek a magyar gazdák az ukrán tyúkoktól
Az eddiginél is jelentősebb árcsökkenéstől tartanak a baromfi- és tojástermelők, miután az unió vámmentessé tenné az ukrán mezőgazdasági cikkeket az EU-ban - írta a Magyar Nemzet.
Hatékony, intenzív párbeszéd a sertéságazat szereplői között
Hatékony, intenzív párbeszéd alakult ki a sertéstartók, a szakmai szervezetek, a hatóságok, a kutatóintézetek és a Vidékfejlesztési Minisztérium között a sertésprogram megvalósításában, mondta Feldman Zsolt A Kormány sertésstratégiai intézkedései című konferencián a két napja átadott teljesítmény-vizsgaló állomás helyszínén, Herceghalomban.
Egyre több tejterméket exportál Magyarország
Az év első felében a tejtermelés 15 százalékkal bővült, a belföldi értékesítés 8, az export 120 százalékkal nőtt, miközben a tej importja 28 százalékkal csökkent - írta a magyar Nemzet, az Agrárgazdasági Kutatóintézet adati alapján.
Jelentősen nőtt a magyar élelmiszerkészítmények kivitele
Az év első félévére vonatkozó külkereskedelmi adatok pozitívak, hiszen a növényi termékek első féléves export árbevétel kiesését az élelmiszer-készítmények export növekedése jelentősen kompenzálja - ismertette az Agrárgazdasági Kutatóintézet által közzétett export adatokat Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár. Így az élelmiszerkészítmények exportnövekedésének, valamint az újévi betakarításnak – kedvező terméseredményeknek, köszönhetően a 2013 évi agrárkivitel az előző évihez közel azonos szinten teljesít majd – tette hozzá az államtitkár.
