Jövőkép és válaszút a hazai búzapiacon

Jövőkép és válaszút a hazai búzapiacon

A magyar búzatermesztőknek az egyre erősebb versenytársakkal is meg kell küzdeniük – hangzott el a XXXII. Búzatanácskozáson. 

Aktív magyar részvétel az agrárkutatás uniós fórumain

Aktív magyar részvétel az agrárkutatás uniós fórumain

Az európai országok agrárminisztériumainak részvételével működő Agrárkutatás Állandó Bizottsága (Standing Committee of Agricultural Research, SCAR) a jövő formálására irányuló új szakpolitikai elképzelések elismert egyeztető és kezdeményező fóruma.

Évi 260 millió az agrárkutatási központnak

Évi 260 millió az agrárkutatási központnak

Három éven át évi 260 millió forintos támogatásban részesül a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK), a forrást a Tématerületi Kiválósági Program keretében nyerte el az intézmény - ismertette a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke Gödöllőn.

Élénkül a kutatás és az oktatás szinergiája

Élénkül a kutatás és az oktatás szinergiája

A 12 kutatóintézetet összefogó Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ és az Agrárminisztérium elindította a „Gödöllői Programot”, amelynek célja az agrár-felsőoktatás és az agrárkutatás közös együttműködése, ezzel együtt a magyar mezőgazdaság versenyképesebbé tétele.

Közös agrárkutatásokban gondolkodnak

Közös agrárkutatásokban gondolkodnak

Együttműködési megállapodást kötött a Szent István Egyetem és az Óbudai Egyetem a biztonságtudomány és az agrárium területén végzett kutatások folytatására. A keret-megállapodást Prof. Dr. Tőzsér János, a Szent István Egyetem rektora és Prof. Dr. Réger Mihály, az Óbudai Egyetem rektora írta alá ünnepélyes keretek közt január 23-án az Óbudai Egyetemen.

A gazdákat segíti a V4-ek együttműködése

A gazdákat segíti a V4-ek együttműködése

A gazdákat segítenék azok a kutatások, amelyeket a visegrádi országok agrárkutatási intézményei összehangoltan végeznének - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az M1 aktuális csatornán szerdán.

Összefognak a V4-ek agrárkutatói

Összefognak a V4-ek agrárkutatói

Partnerségi együttműködési megállapodást kötöttek a mezőgazdasági kutatások és tudományos tevékenységek összehangolására a visegrádi országok (V4) agrárkutatási intézményei csütörtökön, Budapesten.

A hazai agrárkutatási eredményekről beszélt Budapesten Fazekas Sándor

A hazai agrárkutatási eredményekről beszélt Budapesten Fazekas Sándor

Külföldön is jelentős az érdeklődés a magyar agrárkutatási eredmények iránt; nemcsak a környező országokban, de Közép-Ázsiában is keresik - például - az új magyar búzafajtákat, amelyeket a magyar kutatók a megváltozott klimatikus viszonyokhoz való alkalmazkodásra fejlesztettek ki - mondta a földművelésügyi miniszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

A növekvő beruházások ellenére a gazdák lassabb növekedésre számítanak

A növekvő beruházások ellenére a gazdák lassabb növekedésre számítanak

Az agrártámogatások és a zöldítés idei módosításai, valamint a következő, 2020-ban kezdődő új uniós ciklus támogatásainak bizonytalansága komoly kihívás elé állítja a mezőgazdaságot.

Tudomány a gazdák szolgálatában

Tudomány a gazdák szolgálatában

„Az európai innovációs partnerség a mezőgazdasági termelékenységért és fenntarthatóságért” címmel szervez konferenciát 2014. május 6-án a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). Az EIP-AGRI célja, hogy felhívja a figyelmet az innováció lehetőségeire az agrárgazdaságban, s ezáltal a gazdák közvetlenül kaphassanak választ problémáikra a tudomány területéről.

Létrejött a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ

Létrejött a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ

2014. január 1-jével megkezdte működését a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK). A gödöllői székhellyel megalapított központ tizenhárom agrár- és élelmiszergazdasághoz kapcsolódó kutatóintézet összevonásával, működésének összehangolásával jött létre és további négy kutatóintézet gazdasági társaságként csatlakozott hozzá. 

Létrejön a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ

Létrejön a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ

Jövő év január elsejétől több, állami tulajdonban lévő agrárkutató gazdasági társaság feladatát a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ veszi át - jelent meg a legfrissebb Magyar Közlönyben.

Újjáépül a magyar agrárkutatás intézményrendszere

Újjáépül a magyar agrárkutatás intézményrendszere

 A magyar mezőgazdaság versenyképességének egyik záloga a korszerű tudás, a kutatás-fejlesztés eredményeinek minél szélesebb körű alkalmazása és az innováció térhódítása. Ezt ismerte fel a kormányzat akkor, amikor e feladatok ellátása érdekében a vidékfejlesztési miniszter irányításával működő, integrált agrárkutató hálózat létrehozásáról döntött.