
Jelentősen megfogyatkozott a sertéslétszám
A nyár eleji állatszámlálás adatai szerint országosan a legnagyobb mértékben, 7,8 százalékkal a sertésállomány fogyott – derül ki a KSH féléves tájékoztató kiadványából. Minden második megyében csökkent a juhok száma is. A szarvasmarha-állomány emelkedett.
Éves szinten több mint 2%-kal nőtt a magyarországi marhaállomány decemberben
Tavaly december 1-én 821 ezer szarvasmarhát regisztrált a statisztika, 18 ezerrel többet, mint egy évvel korábban, a sertésállomány némileg csökkent, a juhállomány viszont kissé nőtt - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
KSH: tovább nőtt a szarvasmarha- és a sertésállomány
30 ezerrel több a szarvasmarha, mint tavaly.
Fazekas Sándor: kétszeresére nő a sertésállomány hét év alatt
A kormányzat által elfogadott sertésstratégia alapján 2020-ig a kétszeresére nő a jelenlegi 3 milliós állatállomány, az ágazat helyzetének javítására 2,6 milliárd forintot fordítanak - mondta a vidékfejlesztési miniszter szerdán Keszthelyen.
Több a disznó, kevesebb a tyúk
A sertések száma – 3 évi csökkenés után – az elmúlt év december 1-jéig tartó hat hónapban kismértékben emelkedett. A szarvasmarha-állomány 3 éve folyamatosan nő – jelentette a 2012. december 1-jei adatok alapján hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
