Jelentősen megfogyatkozott a sertéslétszám

Jelentősen megfogyatkozott a sertéslétszám

A nyár eleji állatszámlálás adatai szerint országosan a legnagyobb mértékben, 7,8 százalékkal a sertésállomány fogyott – derül ki a KSH féléves tájékoztató kiadványából. Minden második megyében csökkent a juhok száma is. A szarvasmarha-állomány emelkedett.

Éves szinten több mint 2%-kal nőtt a magyarországi marhaállomány decemberben

Éves szinten több mint 2%-kal nőtt a magyarországi marhaállomány decemberben

Tavaly december 1-én 821 ezer szarvasmarhát regisztrált a statisztika, 18 ezerrel többet, mint egy évvel korábban, a sertésállomány némileg csökkent, a juhállomány viszont kissé nőtt - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

KSH: tovább nőtt a szarvasmarha- és a sertésállomány

KSH: tovább nőtt a szarvasmarha- és a sertésállomány

30 ezerrel több a szarvasmarha, mint tavaly.

Fazekas Sándor: kétszeresére nő a sertésállomány hét év alatt

Fazekas Sándor: kétszeresére nő a sertésállomány hét év alatt

A kormányzat által elfogadott sertésstratégia alapján 2020-ig a kétszeresére nő a jelenlegi 3 milliós állatállomány, az ágazat helyzetének javítására 2,6 milliárd forintot fordítanak - mondta a vidékfejlesztési miniszter szerdán Keszthelyen.

Több a disznó, kevesebb a tyúk

Több a disznó, kevesebb a tyúk

A sertések száma – 3 évi csökkenés után – az elmúlt év december 1-jéig tartó hat hónapban kismértékben emelkedett. A szarvasmarha-állomány 3 éve folyamatosan nő – jelentette a 2012. december 1-jei adatok alapján hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).