Dél-Korea feloldotta az európai húsimportra vonatkozó korlátozásokat

Dél-Korea feloldotta az európai húsimportra vonatkozó korlátozásokat

A lépés az ázsiai országgal folytatott kereskedelmet kiszámíthatóbbá teszi.

Megjelent a gümőkór egy Bács-Kiskun megyei húsmarha-állományban

Megjelent a gümőkór egy Bács-Kiskun megyei húsmarha-állományban

Gümőkór fertőzöttséget igazoltak a hatósági vizsgálatok 2022. február elején egy Bács-Kiskun megyei állattartó telepen. Az esetre telepek közti állatmozgatást követően, a karantén ideje alatt elvégzett gümőkór vizsgálat nyomán derült fény. Az érintett származási telepen forgalmi korlátozást rendelt el az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság, az állomány felszámolása megtörtént, jelenleg a fertőződés eredetét vizsgálják a szakemberek.

Kutatási együttműködést kötött a Debreceni Egyetem és a Nébih

Kutatási együttműködést kötött a Debreceni Egyetem és a Nébih

A vadon élő állatok által terjesztett fertőzések kimutatására és megelőzésére szolgáló speciális monitoring rendszer kidolgozását tűzte ki célul a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az erről szóló kutatási együttműködési megállapodást október 13-án a Vadászati és Természeti Világkiállításon írta alá Dr. Stündl László, a Debreceni Egyetem dékánja és Dr. Oravecz Márton, a Nébih elnöke.

Járványvédelmi rendszerek kialakítására pályázhattak

Járványvédelmi rendszerek kialakítására pályázhattak

A baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek kialakítására az Agrárminisztérium 2 milliárd forintos keretösszeggel hirdetett pályázatot. A Vidékfejlesztési Program keretében a gazdák 2020. május 1-jétől pályázhattak. Két pályázati körben összesen 349 db kérelem érkezett a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatóságához, 5,4 milliárd forint igényével.

Nehéz év vár a baromfiágazat szereplőire

Nehéz év vár a baromfiágazat szereplőire

A növekvő készletek, a Brexit bizonytalanságai és az afrikai sertéspestis miatti piaci hatások azt jelzik, hogy nehéz év vár a baromfiágazat szereplőire – írta a Világgazdaság.

Focivébére utazók figyelem!

Focivébére utazók figyelem!

Idén június 14. és július 15. között Oroszország ad otthont a labdarúgó világbajnokságnak. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a lakosság, különösképp a VB-re kiutazók figyelmét, hogy Oroszországból állati eredetű terméket tilos behozni. A hazatérő szurkolók poggyászaiban fellelt, tilalom alá eső élelmiszereket – mennyiségtől függetlenül – elkobozzák.