
A jövőben szorosabban együttműködik a kínai és a magyar állategészségügyi hatóság
Bognár Lajos országos főállatorvos, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára és Zhang Zhongqiu kínai főállatorvos május 19-ei, Budapesten történt tárgyalásuk alkalmával együttműködési megállapodást írtak alá az állategészségügyi hatóságok közötti szorosabb összefogásról.
A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert
Nemzeti érdek a lakosság biztonságos, jó minőségű, egészséges élelmiszerekkel való ellátása, mégpedig a lehető legnagyobb mértékben hazai forrásból - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára pénteken a Magyar Állatorvosok Világszervezete és a Magyar Országos Állatorvos Egyesület (MOÁE) által szervezett szakmai konferencián.
Kéknyelv: jöhet a vakcinázás
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a rovartani vizsgálatok eredményei alapján megállapította a kéknyelv betegség szempontjából a vektormentes időszak végét Magyarország egész területén, a járvány továbbterjedésének megakadályozása érdekében az országos főállatorvos engedélyezte a betegség elleni vakcinázást - közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.
Orosz szigor az EU-s élőállatokra
Vérszívó törpeszúnyogok által terjesztett betegségtől tartanak.
