A jövőben szorosabban együttműködik a kínai és a magyar állategészségügyi hatóság

A jövőben szorosabban együttműködik a kínai és a magyar állategészségügyi hatóság

Bognár Lajos országos főállatorvos, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára és Zhang Zhongqiu kínai főállatorvos május 19-ei, Budapesten történt tárgyalásuk alkalmával együttműködési megállapodást írtak alá az állategészségügyi hatóságok közötti szorosabb összefogásról.

A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert

A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert

Nemzeti érdek a lakosság biztonságos, jó minőségű, egészséges élelmiszerekkel való ellátása, mégpedig a lehető legnagyobb mértékben hazai forrásból - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára pénteken a Magyar Állatorvosok Világszervezete és a Magyar Országos Állatorvos Egyesület (MOÁE) által szervezett szakmai konferencián.

Kéknyelv: jöhet a vakcinázás

Kéknyelv: jöhet a vakcinázás

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a rovartani vizsgálatok eredményei alapján megállapította a kéknyelv betegség szempontjából a vektormentes időszak végét Magyarország egész területén, a járvány továbbterjedésének megakadályozása érdekében az országos főállatorvos engedélyezte a betegség elleni vakcinázást - közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.

Orosz szigor az EU-s élőállatokra

Orosz szigor az EU-s élőállatokra

Vérszívó törpeszúnyogok által terjesztett betegségtől tartanak.