
Szabályellenesen működő állattartó telepet záratott be a Nébih
Nyomonkövethetőségi és higiéniai hiányosságok miatt kellett felfüggeszteni az egység tevékenységét.
Járványvédelem: kimerülnek a források
Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból társfinanszírozott „Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” című (VP2-4.1.1.7-20) felhívásra a támogatási kérelmek benyújtásának lehetőségét, a kötelezettségvállalási keret kimerülése miatt, felfüggeszti az irányító hatóság 2020. július 23. 0 órától.
80 milliárd állattenyésztésre és kertészetre
Új mezőgazdasági beruházási pályázati csomagot hirdet az Agrárminisztérium (AM) 80 milliárd forint értékben a nyáron a nagy hozzáadott értéket jelentő állattenyésztés és a kertészeti ágazat számára, a koronavírus-járvány agrárgazdasági hatásainak mérséklése és a versenyképesség növelése érdekében - közölte Nagy István agrárminiszter a Vírusválság: veszít vagy nyer a magyar agrárium? - Portfolió agrárium online konferencián.
Módosultak az állattartó telepek korszerűsítését támogató felhívások
A pályázók forráshoz jutását segítik azon 2016. május 5-én megjelent módosítások, amelyek az állattartó telepek korszerűsítését támogató felhívásokban jelentek meg. A korábban közölt határidő módosítás mellett többek között változtak a termelői csoportokra és a termelői szervezetekre vonatkozó jogosultsági feltételek.
Május 17-től adhatók be pályázatok állattartó telepek korszerűsítésére
Május közepéig van ideje megismerni a pályázati feltételeket és előkészíteni a szükséges dokumentumokat azon pályázóknak, akik a Vidékfejlesztési Program keretében megjelent, közel 70 milliárd forint keretösszegű állattartó telepek korszerűsítését támogató felhívásokra kívánják benyújtani igényüket.
70 milliárd forint állattartó telepek korszerűsítésére
Mintegy 70 milliárd forint forrásra lehet pályázni az állattartó telepek korszerűsítésére, az erre vonatkozó öt felhívást a Miniszterelnökség közzé tette a múlt héten - közölte a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Állattartó telepet és egy hozzá kapcsolódó vágóhidat vizsgált a Nébih
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI) egy időben több helyszínen tartott ellenőrzést Békés és Pest megyében az elmúlt héten. A szakemberek egymással kereskedelmi kapcsolatban álló kistermelői vágóhidat és egy állattartó telepet vizsgáltak. Az akció során 6 tonna vágottbaromfi-terméket foglaltak le, a telep működését pedig – többek között kirívóan súlyos higiéniai problémák miatt – azonnali hatállyal felfüggesztették.
