
Európa rákap a lengyel friss almalére
Míg a lengyel almasűrítmény-iparágra figyelt a szakma – mivel az a kínai kiesések miatt az amerikai piac nagy részét megszerzi –, addig az ország frissen préselt lé iparága (NFC) kicsit háttérbe szorult. Ez furcsa, mert egyébként az elmúlt években rendkívüli volt a növekedése.
Lejárt almalét tiltott be a NÉBIH egy Hajdú-Bihar megyei üzemben
Több mint 94 ezer liter lejárt minőség-megőrzési idejű almalé forgalmazását tiltották meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei egy Hajdú-Bihar megyei gyümölcslé üzemben.
Megújult a Garden, a magyar gyümölcslé
Egy dinamikus fiatal vállakozó Dulai János, a Garden Csoport tulajdonosa áll az ízletes, teljes egészében magyar gyártású, 100%-os gyümölcslevek és a kiskőrösi régióban tervezett integrált zöldberuházás mögött.
Dobozba zárt aranyalma
Mivel léalmából megélni nem lehetett, váltottak almalére. Nem könnyű, de jobban jövedelmez a kiskőrösi Dedák családnak ez az üzlet.
