Korszerűsíteni kéne az almaültetvényeket?

Korszerűsíteni kéne az almaültetvényeket?

Budapesten tanácskozott a visegrádi országok agrárkamaráinak alma-munkacsoportja. A szakértők az almapiaci helyzet javítása érdekében több javaslatot is megfogalmaztak. Többek között felmerült, hogy a túltermelést akár ültetvény-felszámolással akadályoznák meg, és ezt a kivágott ültetvények pihentetett területeinek rekultivációs támogatásával ösztönöznék.

Nagyon nagy bajban van az almatermelés

Nagyon nagy bajban van az almatermelés

Tíz éven belül eljuthatunk oda, hogy már a hazai boltokban sem lehet magyar almát kapni, csak lengyelt, holott 10-20 éve a saját termésből még külföldi importra is jutott. A Szabolcsi és Szatmári Alma és az általuk képviselt termelők abban reménykednek, megmenekülhet a szabolcsi alma - erre hívja fel a figyelmet a debreceni Farmer Expón kiállító Szabolcsi és Szatmári Alma, saját magukon kívül még több ezer gazdát képviselve.