Az online árfigyelő pozitív, ám a kisboltok a rendszer kárvallotjai

Az online árfigyelő pozitív, ám a kisboltok a rendszer kárvallotjai

Az online árfigyelő rendszer pozitív és hathatós lépés a kormány részéről, ugyanakkor a magyar tulajdonú üzletek, kisebb vegyesboltok nem fogják bírni az árverseny diktálta tempót - reagált lapunk megkeresésére Raskó György. 

Csökkenni fog a kereskedők profitja?

Csökkenni fog a kereskedők profitja?

Egy új kormányrendelet védi az élelmiszerbeszállítókat a nagyobb kereskedőknek történő eladásoknál a koronavírus miatti veszélyhelyzet idején. Ez alapján a kereskedők nem csökkenthetik egyoldalúan a beszerzési árat, és nem is fenyegethetik a beszállítókat a rendelések csökkentésével az alacsonyabb beszerzési ár elérése érdekében.

A NAK retorziókkal fenyegeti az áruházláncokat

A NAK retorziókkal fenyegeti az áruházláncokat

Közleményükben ezt írják: "A NAK felszólítja a kiskereskedelmi áruházláncokat: ne tegyék tönkre a magyar élelmiszeripart azzal, hogy az import árukat favorizálják a napi bevétel-maximalizálásuk érdekében. Részesítsék előnyben a magyar termékeket – különben a NAK korlátozást kezdeményez a 15 óra utáni piaci előnyük megszüntetésére." 

A koronavírus mindenkinek kihívás

A koronavírus mindenkinek kihívás

A kiskereskedelemben hatalmas lendületet vett az online, és a kisebb üzletek, ha csak tehetik a webre menekítik át tevékenységüket. Ettől függetlenül a fizikai boltoknak üzemelniük kell, betartva az egészségügyi előírásokat is. Lapunk összegyűjtötte a jó gyakorlatokat. Ha hasonlóra bukkan, küldje el nekünk!

Húsvét: düböröghet az áruházláncok forgalma

Húsvét: düböröghet az áruházláncok forgalma

A tavalyinál is erősebb húsvéti forgalomra számítanak az áruházláncok; a vásárlók változatlanul sonkákból, tojásból, kalácsokból és édességekből vesznek jóval többet az átlagosnál, de a kereslet egyre inkább a minőségi termékek felé tolódik - derül ki az MTI által készített körképből.

Termékfejlesztés és prémiumizáció

Termékfejlesztés és prémiumizáció

A sajátmárkás termékek népszerűsége globálisan felívelőben van, amely mögött a kiskereskedelemben tapasztalható forradalmi változások húzódnak meg. Ennek eredményeként a kereskedők – terjeszkedési stratégiájuk kiemelt részeként – mind nagyobb hangsúlyt fordítanak saját márkáik megjelentetésére online és offline csatornáikon egyaránt.

Továbbra is drága a hal, de nőtt a fogyasztása

Továbbra is drága a hal, de nőtt a fogyasztása

Ugyanakkor beigazolódott az áruházláncok év eleji várakozása, hogy 15-20 százalékkal bővül a haleladásból származó forgalom, miután januárban 27-ről 5 százalékra csökkent az étkezési hal áfája. A friss halak között a ponty és a lazac a legnépszerűbb - számol be a Világgazdaság.

Megsemmisítésre váró élelmiszert értékesítő bűnszervezet ellen emeltek vádat

Megsemmisítésre váró élelmiszert értékesítő bűnszervezet ellen emeltek vádat

Jelentős mennyiségű rossz minőségű termék üzletszerűen elkövetett forgalomba hozatala, hivatali visszaélés és más bűncselekmények miatt emelt vádat tizenkilenc ember ellen a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség, a hatóságok több mint 250 tonna lejárt szavatosságú élelmiszert foglaltak le - közölte az ügyészség szóvivője pénteken az MTI-vel.

Különadó fenyegetheti az üzletláncokat Romániában

Különadó fenyegetheti az üzletláncokat Romániában

Különadó kivetésével fenyegette meg Victor Ponta román miniszterelnök az országban működő áruházláncokat, amennyiben bebizonyosodik, hogy hasznot próbálnak húzni az élelmiszerek áfájának csökkentéséből.

Vasárnapok: így taktikáznak az boltok

Vasárnapok: így taktikáznak az boltok

Március 29-én több hipermarket is nyitva lesz: a törvény lehetőséget ad évi öt vasárnapi nyitva tartásra, a húsvét előtti hétvégén pedig sokan élnek ezzel a lehetőséggel.

A MOSZ támogatja a tejtermelőket

A MOSZ támogatja a tejtermelőket

Indokoltnak tartja és támogatja a tejtermelők keddre meghirdetett demonstrációját a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) Szarvasmarhatenyésztők Országos Választmánya - közölte a MOSZ hétfőn az MTI-vel.

Talpra állt a magyar dinnyetermelés

Talpra állt a magyar dinnyetermelés

Megerősödött, talpra állt a magyar dinnyetermelés az elmúlt években, amit az is jelez, hogy a korábbi mintegy 5 ezer helyett ma már 6 ezer hektáron termelnek görögdinnyét az országban - hívta fel a figyelmet a földművelésügyi miniszter hétfőn a fővárosban, az egyik bevásárlóközpont CBA üzletében.

Szigorúbb szabályozást vár a TSZSZT

Szigorúbb szabályozást vár a TSZSZT

Szigorúbb szabályozást vár a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (TSZSZT) a tejipari nagykereskedelmi engedélyek kiadásakor - mondta el az MTI kérdésére Mélykuti Tibor, TSZSZT elnöke csütörtökön.