
Lehet, hogy lusták vagyunk szelektíven gyűjteni az italos kartondobozt?
Noha a szelektív hulladékgyűjtés lehetősége a hazai lakosság 96%-a számára elérhető, mégis a magyarok 46%-a semmilyen formában nem gyűjti szelektíven a tejes és gyümölcsleves italos kartondobozokat. Ráadásul még azok körében is minden harmadik italos kartondoboz a kommunális szemétbe kerül, akik szelektíven gyűjtik az otthon keletkezett hulladékot, derült ki az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKSZ) által készített, országos reprezentatív felmérésből.
Környezetvédelmi Guinness rekord kísérlet
Mintegy 500 iskolás és óvodás gyermek részvételével tett kísérletet az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés a legtöbb tejes és gyümölcsleves doboz újrahasznosítási Guinness Rekordjának felállítására. A rekordkísérlettel az IKSZ célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a hulladékká vált italos kartondobozok szelektív gyűjtésének és újrahasznosításának fontosságára. A Millenáris Parkban szervezett rendezvényen várhatóan több mint 1000 kg italos kartont gyűjtöttek össze a résztvevő gyerekek és felnőttek. Az eseményt Budapest II. kerületi Önkormányzata, az Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőség Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatósága (NHI), a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF), valamint a Sió-Eckes Kft. és a Naszálytej Zrt. támogatásával valósult meg és az Alma Együttes koncertjével zárult.
