
Bulgária is ráállt a baromfitermelésre
Bulgária messze nem önellátó baromfihúsból, de a jelek szerint nagyon igyekszik minél inkább azzá válni. A külkereskedelmi mutatóin mindenképpen javítani tudott, hiszen az évi 5-10 százalékos termelésnövekedés jóval felülmúlja a fogyasztás bővülését. Elgondolkodtató, hogy az ország nagy beszállítói között ott van Románia is - méghozzá egyre nagyobb piaci részesedéssel.
