
Többlet a külkereskedelemben
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentése alapján, júniusban a kivitel euróban számolt értéke 8,9, a behozatalé 8,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a külkereskedelmi mérlegtöbblet két éve először ismét meghaladta az egymilliárd eurót és 1,070 millió euróra nőtt, ami 119 millióval több a tavaly júniusinál.
A tavalyinál élénkebb a gazdaság
Az első két hónap adatai a tavalyinál élénkebb gazdasági folyamatokat jeleznek, a gazdasági növekedés 2018-ban még megközelítheti a 4 százalékot, az év során azonban főleg az építőiparban és a kiskereskedelemben az egyre magasabb tavalyi bázis miatt lassulás várható - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Jobban emelkedett az import az exportnál
Áprilisban a kivitel euróértéke 3,1, a behozatal 4,2 százalékkal nőtt, és emiatt a kereskedelmi többlet 47 millió euróval 625 millióra (192 milliárd forintra) csökkent a múlt év azonos hónapjához képest - jelentette az első becslés alapján pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Januárban nőtt az export, stagnált az import
Januárban 2,8 százalékkal nőtt a magyar kivitel euróban számolt értéke a múlt év azonos hónapjához képest, az import gyakorlatilag változatlan szinten maradt, ugyanis 0,1 százalékkal csökkent - jelentette az első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
