A 13. havi bónusz után a SZÉP kártya a legnépszerűbb

A 13. havi bónusz után a SZÉP kártya a legnépszerűbb

Minimálisan csökkent a népszerűsége, de még mindig a második legnépszerűbb cafeteria-elemként tarthatjuk számon. 

Nem csak béremeléssel erősíthető a munkavállalók lojalitása

Nem csak béremeléssel erősíthető a munkavállalók lojalitása

A fizikai, érzelmi és szociális természetű „juttatásoknak” is jelentékeny megtartóereje lehet.

A cégek 72 százaléka tervez béremelést 2022-ben

A cégek 72 százaléka tervez béremelést 2022-ben

Tízből hét cégnél emelték a fizetéseket 2021-ben és ugyanekkora azoknak a vállalatoknak aránya is, ahol ez idén kilátásban van. 2022-ben a béremelés jellemzően egész cégre kiterjedő, kevésbé a vállalaton belüli bizonyos csoportokat érintő beavatkozásként jelenik majd meg. A leggyakoribb indok a keretösszeg emelésre az infláció, míg legfontosabb célként a munkavállalók megtartását említették leggyakrabban a válaszadók – derül ki a Profession.hu friss, januári kutatásából, ami során több mint 500 cég mondta el véleményét és terveit.

Béren kívüli juttatások: több információ kell

Béren kívüli juttatások: több információ kell

A munkáltatók további információkat és útmutatást igényelnek ahhoz, hogy felelős döntést hozhassanak a béren kívüli juttatásokról a szabályok januárban életbe lépő változásai miatt - közölte az Edenred Magyarország szerdán az MTI-vel reprezentatív felmérése alapján.

Elhidegülnek a vállalatok a cafeteriától

Elhidegülnek a vállalatok a cafeteriától

Nem kedvezett az adótörvények változása a béren kívüli juttatásoknak, ugyanis a kis-és középvállalatok (kkv) közel kétharmada nem tervezi cafeteriával támogatni munkavállalóit a következő egy évben – derül ki a K&H kkv bizalmi index adataiból.

Itt a Kormány új cafeteriás törvényjavaslatának helyes értelmezése

Itt a Kormány új cafeteriás törvényjavaslatának helyes értelmezése

A T/10537. számú törvényjavaslattal eldőlni látszik a több éve zajló cafeteria-háború sorsa. A módosítás két pillére közül az egyik az újabb adóemelés, a másik egy kommunikációs fordulattal a cafeteria átnevezése. Egyszerű példával szemléltetve: ha a cég minden jelenlegi, 2016-ban futó juttatását szeretné megtartani, akkor a mostani elemeket – beleértve az Erzsébet utalványt is – a dolgozóinak jövőre legrosszabb esetben 35%-ról 50%-ra emelt cafeteria-adó mellett adhatja. Ez alól két kivétel van: a SZÉP-kártya, ahol a közszférában dolgozók esetében csökkentették a keretet, és új elemként megjelent a 35%-os cafeteria-adóval adózó készpénz-juttatás.

Beindult a cafeteria nyilatkoztatási szezon

Beindult a cafeteria nyilatkoztatási szezon

Az OTP Pénztárszolgáltató mintegy 1,2 millió munkavállaló számára biztosít béren kívüli juttatásokat munkáltatói partnerein keresztül. Többségük az év első három hónapjában nyilatkozik arról, milyen béren kívüli juttatásokat szeretne 2014-ben. Mostanáig 84 milliárd forint áramlott vissza a gazdaságba csak az OTP SZÉP kártyákról.

Megvonják a juttatásokat a munkaadók

Megvonják a juttatásokat a munkaadók

Az elmúlt év második felében 13 százalékkal nőtt azoknak munkavállalóknak a száma, akik semmilyen juttatásban sem részesültek munkaadójuktól a fizetésükön kívül – írta a Napi Gazdaság Online a fizetesek.hu adatai alapján.

A kkv-k is szeretik a cafeteriát

A kkv-k is szeretik a cafeteriát

„Továbbra is komoly szerepet kapnak a vállalkozások életében a béren kívüli juttatások, mivel a hazai kkv-k többsége a következő egy évben is beépíti azokat a juttatási rendszerébe. A cégvezetők elmondása alapján egyértelműen az étkezési hozzájárulás és a közlekedési költségtérítés a leggyakrabban alkalmazott béren kívüli juttatás, míg a Széchenyi Pihenő Kártyával kapcsolatban egyelőre kivárás tapasztalható” – mondta el Németh László, a K&H kkv marketing főosztály vezetője.