Ők már tudják, hogyan vásárolunk 10 év múlva

Ők már tudják, hogyan vásárolunk 10 év múlva

Jövőkutató, AI szakértő, környezetpszichológus és generációkutató elemzései.

Átalakulóban a hazai bevásárlóközpontok?

Átalakulóban a hazai bevásárlóközpontok?

Néhány plázánál már látszik a trend: erőteljesebb a szórakoztatás és a közösségi funkciók.

Melyik Magyarország legjobb bevásárlóközpontja?

Melyik Magyarország legjobb bevásárlóközpontja?

A Mystery Shopping felmérés eredménye szerint a Mammut a legjobb bevásárlóközpont. A második legjobban szervezett bevásárlóközpont az Europark.

Haldokolnak a bevásárlóközpontok

Haldokolnak a bevásárlóközpontok

Sok amerikai bevásárlóközponthoz hasonlóan a clevelandi Galleria at Erieview-ra is nehéz idők járnak. Mivel kevés a vásárló, a hétvégeken zárva tart, és már csak nyolc kiskereskedelmi üzlet, nyolc étkezde és néhány iroda működik benne. Az üvegtetejű létesítménynek egy részét fedett zöldségpiaccá alakítják át.

A bevásárló-turisták hiperérzékenyen reagálnak

A bevásárló-turisták hiperérzékenyen reagálnak

A külföldiek és a magyarok is főleg „akciózni” járnak a határ túloldalára, a benzinturizmus rögtön reagál a forint árfolyamváltozására. 

Nem lesz többé magányos férfi – legalábbis az Ikeában

Nem lesz többé magányos férfi – legalábbis az Ikeában

Ki nem látott tétován csámborgó, vagy bármilyen ülőalkalmatosságon megpihenő, meggyötört arcú férfiakat a bevásárlóközpontok padjain? Az Ikea felismerte az ebben rejlő lehetőséget és szeptember elején férfimegőrzőt alakított ki  egyik üzletében.

Vége a válságnak vagy csak most kezdődik?

Vége a válságnak vagy csak most kezdődik?

Az ingatlanfejlesztők szerint a minőségi retail termékek ellenállnak a válságnak és Budapest továbbra is jó helyzetben van a vidékkel szemben a vásárlóerő szempontjából. A bérlők szerint nem jelent problémát a kevés számú új fejlesztés, a piac telített, és a jövőben nőhet a kiskereskedelem volumene. Abban szinte mindenki egyetértett a mai Portfolio.hu Retail 2011 konferencián, hogy a vasárnapi nyitva tartás szabályozása súlyos következményekkel járna a szektor egészére és, hogy nem értük még el a válság végét.