
Összeült Budapesten a bioenergetikai agytröszt
Június 21-én megnyílt az ENSZ FAO által szervezett Bioenergia Hét (Bioenergy Week) Budapesten, európai és nemzetközi iparági szakértők, döntéshozók, a civil és üzleti szféra képviselőinek éves szakmai találkozója.
Pusztító lehet a biomassza?
A Lancasteri Egyetem kutatóinak elmondása szerint kétségtelen ugyan, hogy a biomassza sokkal szimpatikusabbnak tűnhet bármely fosszilis energiahordozónál, de csak akkor, ha az ember kizárólag a szén-dioxid-kibocsátásra koncentrál.
Üzemanyag lehet a whiskypárlás mellékterméke
Autók üzemanyagául fog szolgálni a whiskypárlás mellékterméke – erről kötött megállapodást egy skót szeszfőzde és egy egyetem.
Zöldül a világ
A nap-, a szélenergia és a biogáz kiaknázásra 257 milliárd dollárt fordítottak tavaly a világon, 17 százalékkal többet mint 2010-ben.
„Unicumok” Somogyból
A világ egyik legnagyobb fermentálója épül a Magyar Cukor Zrt. kaposvári gyárában, ahol saját fejlesztés alapján 2007 óta termelnek energiát répaszeletből.
Nyolcvanezer munkahelyet teremthet az energianád
A Nád MPS-H Kft. által kidolgozott bioenergetikai rendszer energianáddal váltaná ki a hazai importfüggőséget, a következő évtizedben akár nyolcvanezer munkahely teremtésével – nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Kiss Gábor ügyvezető.
