
A biológiai sokféleség megőrzése fontos hazánk számára
A génmegőrzés biológiai sokféleség megőrzésében betöltött szerepét hangsúlyozta V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára a Biológiai Sokféleség Egyezmény Részes Feleinek 13. Konferenciáját megelőző miniszteri találkozón, Mexikóban.
FM: egységes nemzetközi állásfoglalás a beporzásról magyar részvétellel
A biológiai sokféleséggel és az ökoszisztéma-szolgáltatásokkal kapcsolatos kormányközi platform (IPBES) elfogadta első tematikus értékelését a beporzó állatokról és a beporzásról, illetve az élelmiszertermelésről - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) hétfőn az MTI-vel.
A természet értékei fontosabbak, mint a gazdasági érdekek
A természet értékeit csak akkor őrizhetjük meg, ha azokon nem kerekednek felül a gazdaság és a társadalom érdekei – mondta Ángyán József a VII. Magyar Természetvédelmi Biológiai Konferencián Debrecenben.
Együtt kell működni a biológiai sokféleség védelmében
A biológiai sokféleség csökkenése csak a kormányzati és a civil szféra - az eddiginél jóval szorosabb összefogásával állítható meg. 2010-ben a „Biodiverzitás Nemzetközi Évében” rá kellett ébrednünk, hogy az eddigi törekvések kevésnek bizonyultak, hiszen az EU-szintű és globális egyezményekben tett kötelezettségeket messze nem sikerült teljesíteni. Többek között ezt állapították meg az országgyűlés, a kormány és a civil társadalom meghatározó szereplőinek részvételével lezajlott „Civil és kormányzati együttműködés a biológiai sokféleség védelmének érdekében 2010 után” című konferencián november 19-én, Budapesten.
El a kezekkel a Föld génforrásaitól!
Nagoya-i megállapodás:történelmi jelentőségű egyezmény a biológiai sokféleség csökkenésének megállítására
Vizát a Dunába!
„Aki megment egy életet, egy egész világot ment meg. Mi pedig a mai napon egy egész fajt készülünk megmenteni" – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter vasárnap délelőtt Budapesten, amikor szakemberek társaságában vizát és kecsegét telepített vissza korábbi természetes élőhelyére a Dunába a fővárosi folyószakasz Vizafogónak nevezett részén.
