Jövőre 20 százalékkal drágulhat a bor

Jövőre 20 százalékkal drágulhat a bor

A borhiány és a szőlőárak emelkedése miatt a legtöbb pincészet emeli árait, január 1-jétől a Varga Pincészet elemzése szerint 15-20 százalékos drágulás várható. Ez alól csak azok a pincészetek jelentenek kivételt, amelyek a szokásos tavaszi áremelésen kívül már októberben is bejelentettek egy 10 százalék körüli emelést; nekik így csak 10 százalékos növelést kell végrehajtaniuk.

Hiánycikk lehet a bor

Hiánycikk lehet a bor

A fagykárok, majd a nyári hónapok tartós szárazsága nem kedvezett a bortermelésnek. A megszokottnál harmadával kevesebb bor lehet az idei szüret eredménye, miután a rég nem látott mértékű fagykárokat pusztító aszály követte – írta a Napi Gazdaság csütörtökön.