
A GVH félmillióra bírságolta a Mannát a fogyasztók megtévesztéséért
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Manna Natúr Kozmetikum Kft. és a Manna Natúr Kozmetikum Európa Zrt. megtévesztette a fogyasztókat egyediként hirdetett ajánlataival, valamint valótlanul állította, hogy csak korlátozott ideig érhetők el honlapján a felugró ablakokon látható termékek a feltüntetett promóciós árakon.
Gyógyszerreklámokat és étrend kiegészítőket büntetett a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Pharma Nord Élelmiszer Kereskedelmi Kft. (Pharma Nord Kft.) és a Pharma Nord ApS. jogsértően reklámozta több termékét, mert a vény nélkül kapható gyógyszert nem az alkalmazási előírás alapján mutatta be, az egyes étrend-kiegészítők népszerűsítése pedig nem felelt meg az ágazati szabályoknak.
Élelmiszernek tulajdonítottak gyógyhatást
A Gazdasági Versenyhivatal megállapította, hogy a Biropharma Első MagyarBiotechnológiai Kft. (Biropharma Kft.) és a Bizalom Expressz Kereskedelmi ésCsomagküldő Kft. (Bizalom Kft.) az Avemar termékekről jogsértő módonállította, hogy a készítmények alkalmasak a betegség gyógyítására, kezelésére.
Táplálékkiegészítők miatt büntetett a GVH
A GVH több mint 22 millió forintra bírságolta a Direkt Market Kft-t, a cég ugyanis Csiga Elixír és Biocaptol nevű készítményének népszerűsítése során megtévesztette a fogyasztókat, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) ezért szabott ki két eljárásban összesen 22,222 millió forint bírságot a cégre.
Benzinkúton vettek tyúkokat a pénzügyőrök
Adószám és nyugta nélkül adtak el 30 tyúkot pénzügyőröknek és az élelmiszerhatóság munkatársainak árusok egy zalaegerszegi benzinkútnál.
Rekordbírság a tejeseknek Kínában
Hat külföldi bébitejpor gyártójára szabtak ki rekordösszegű - összesen 670 millió jüanos, vagyis 24,6 milliárd forintos - bírságot Kínában - közölte a kínai nemzeti fejlesztési- és reformbizottság bejelentése nyomán a helyi média szerdán.
Éjfélig lehet cigit árulni
Ha valamelyik vállalkozás a határidő után engedély nélkül árul cigarettát, súlyos pénzbüntetésre számíthat, ami ötmilliótól ötszázmillió forintig terjedhet.
Húszmilliós bírságot kapott a Tesco
Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt 20 millió forint bírságot szabott ki a PSZÁF a Tesco Global Zrt.-re szerdán publikált határozatában, és megtiltotta a jogsértő gyakorlat folytatását. A társaság egy, a saját márkanevét hordozó hitelkártyára vonatkozó hirdetéseinél a hitel számos, kötelezően feltüntetendő jellemzőjét nem tette közzé.
Ötmillió forint bírság a nemdohányzók védelmében indított kampányban
Összesen ötmillió forint bírságot szabott az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a nemdohányzók védelmében indított, a napokban zárult kéthetes akciója során.
Komoly bírságot kapott az Aldi
Huszonötmilliós büntetést szabott ki a diszkontláncra a versenyhivatal, mert nem volt elegendő a meghirdetett külső merevlemezből és erről nem is tájékoztatta a fogyasztókat.
Kifizetik a gazdák Ángyán büntetését
47 gazda kifizetiaz Ángyán Józsefre kirótt Fidesz-büntetést, melyet azért kapott, mert nemmel szavazott a földtörvény kétharmadossá változtatásakor. Az Élőlánc Magyarországért Mozgalom az alapvető jogok biztosához fordult, mert szerinte alkotmányellenes a kötelező szavazás, így az azzal létrehozott döntések, törvények is azok.
Még mindig hangosak a reklámok
A Duna Tv, az M2 és a Tv2 kapott ismét bírságot a szabályosnál hangosabb reklámok miatt. A hatóság műsorelemzői szúrópróba-szerűen, szoftverekkel ellenőrzi a csatornák műsorfolyamát.
85 millióra büntette a Spart a versenyhivatal
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. (Spar) jelentős piaci erővel való visszaélést valósított meg 2009 és 2011 között, amikor beszállítóit – a velük kötött szerződések alapján – pusztán a forgalmazásért cserébe utólagos árkedvezmény megfizetésére kötelezte, ezért 50 000 000 Ft bírságot szabott ki a vállalkozásra. és 35 milliós eljárási bírságot is kirótt.
33 milliós büntetés a Tescónak
33 millió forintra bírságolta a Tescót a Budapest Környéki Törvényszék, miután az áruházlánc logisztikai központjában szabálytalan jelöléssel ellátott húskészítményeket találtak a Pest Megyei Kormányhivatal ellenőrei.
