
Közel 40 százalékot zuhant a cigarettaforgalom
A cigarettaforgalom drámai csökkenését mutatják a Nemzeti Adó- és Vámhatóság legújabb statisztikái – írja a Népszabadság pénteki száma. Júniusban 1,025 milliárd szál cigaretta fogyott, júliusban – amikor a trafiktörvény szabályai kötelezővé váltak – már csak 623 millió.
Orbánék is megfizetnek a dráguló cigiért
Korábban a Magyar Nemzeti Bank szakemberei már jelezték, hogy a dohányáruk 10 százalékos árrése 16 százalékos áremelkedést eredményezhet. Egy olcsónak számító terméknél, 19 szál cigarettáért 760 forintot fizet a dohányos, de ennek nagy része, 636 forint (84 százalék) a különböző adó. A kereskedő a korábbi 4 százalékos árréssel dobozonként 30,4 forintot keresett a 760-as cigin, a 10 százalékossal már 76-ot.
Az adóemelés leszoktatja a németeket a dohányzásról
A németek egyre kevesebb cigarettát szívnak: 2012-ben a cigarettaértékesítés a legalacsonyabb szintet érte el több mint húsz év óta. Ennek oka az adók növekedése. A cigarettákra kivetett adók a következő években is emelkedni fognak – jelenti az N24 német hírtévé.
