
Az EU-ban leáldozott a mentolos cigarettának
Május 20-án életbe lépett a mentolos cigarettákra vonatkozó tilalom az Európai Unióban.
Teljesen átalakul a dohányipar
A hagyományos dohánytermékek forgalombővülése nem tartható fenn, a dohányiparnak ezért jelentős változásokra kell készülnie - mondta a BAT (British American Tobacco) Pécsi Dohánygyár Kft. ügyvezető igazgatója a vállalat keddi sajtótájékoztatóján Budapesten.
Szeptembertől drágul a cigaretta
Uniós előírás miatt szeptembertől 30-40 forinttal többe kerül egy doboz cigaretta, jövő januárban és júliusban pedig emelkedik a dohánytermékek jövedéki adója.
Onkológiai termékadó jöhet?
A felmerült javaslatról Dr. Polgár Csaba, az Országos Onkológiai Intézet új igazgatója beszélt az IME Országos Egészségügyi Konferencián, írja a 24.hu.
Csempészcigit talált Boo a buszban
A NAV munkatársai az M7-es autópálya sóstói pihenőjében tartottak ellenőrzéseket. Boo, a kábítószer- és cigarettakereső kutya segítségével egy román autóbuszban 1 300 doboz cigarettát találtak.
Beszüntette a dohányárusítást a Vatikán
Ferenc pápa betiltotta a cigaretta árusítását a Vatikánban, a tilalom a jövő évtől lép életbe. Az ok nagyon egyszerű: a Szentszék nem támogathat olyan tevékenységet, amely károsítja az emberek egészségét - jelentette be Greg Burke szóvivő.
Megjelent az első egyencsomagolású cigaretta
Megjelent az első egységes csomagolású cigaretta a dohányboltokban Magyarországon - közölte Demjén Tibor, a Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) Dohányzás Fókuszpont vezetője az MTI-vel.
Kétezer doboz adózatlan cigarettát talált egy kompresszorban a NAV
Mintegy kétezer doboz adózatlan cigarettát találtak egy furgonban szállított kompresszorba rejtve a pénzügyőrök az M1-es autópályán Hegyeshalomnál - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője kedden az MTI-t.
Pompás szolgálatot teljesített a NAV egyik kutyája
Feltehetően angol piacra szánták azt a 100 millió forint értékű adózatlan cigarettaszállítmányt, amelyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói egy kamion rakteréből bontottak ki. Az ügyben orgazdaság miatt folyik a nyomozás - közölte a NAV Észak-alföldi bűnügyi igazgatósága pénteken.
Visszahíznak 20 szálasra a cigarettásdobozok
Hamarosan húszszálas cigarettacsomagok váltják fel a trafikokban az eddigi 19 szálas dobozokat – értesít a Magyar Idők. A régi kiszerelést idén már nem állíthatják elő a gyártók, s a nagyobb készletet felhalmozó dohányboltok is csak május végéig kínálhatják a kisebb csomagot. Azt még nem tudni, hogy a darabszám változása hosszabb távon drágulást hoz-e, az új árazási szabályok ugyanis akár versenynek is teret adhatnak.
Díjnyertes kutyák mellett csempészték a cigarettát
Díjnyertes kutyák mellett elrejtve próbált meg Magyarországra csempészni 10 ezer doboz cigarettát egy orosz nő Röszkénél - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
Húszmillió forint értékű csempészett cigarettát találtak egy román kisbuszban
Húszmillió forint értékű csempészett cigarettát találtak a rendőrök egy román kisbuszban az M3-as autópályán - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense kedden.
Példátlan mennyiségű csempészett dohányba botlottak a spanyol hatóságok
Az eddigi legnagyobb mennyiségű, 108 tonnányi csempészett dohányra bukkantak a spanyol csendőrök és az adóhatóság emberei Valenciában és Badajozban - számoltak be a nyolc hónapnyi nyomozást igénylő ügyről a hatóságok csütörtökön.
Szombattól jönnek az új, jelzés nélküli cigisdobozok
Az új dohánytermékek már csak egységes csomagolásban kerülhetnek piacra augusztus 20-ától. Sem védjegy, sem jelzés nem lehet rajtuk - írja a HVG a Magyar Közlöny alapján.
