
Megkezdődött a Csabagyöngye szürete a Dél-Balatonon
A szüret kedvező időjárási körülmények között zajlik, a borászatok jó évjáratra számítanak.
Már folyik a Csabagyöngye betakarítása
A legkorábbi érésű szőlőfajta, a Csabagyöngye szedésével megkezdődött a szüret Magyarországon - mondta a Varga Pincészet Kft. társtulajdonos-ügyvezetője a Somogy megyei Ordacsehiben.
Ordacsehiben megkezdődött az idei szölőszüret
A korai érésű Csabagyöngyével kezdődött meg Ordacsehiben a szőlőszüret Európában, jó termés várható, a szőlő átvételi ára nem változik – nyilatkozta a szüret csütörtöki indításakor Varga Bálint, a Varga Pincészet ügyvezetője.
Megkezdődött a szüret
A csabagyöngyéből készülő fehérbort kíméletes hideg erjesztés és szűrés után érlelés nélkül palackozzák azonnal, így néhány hét múlva Európa első újboraként kerül a boltok polcaira.
A csabagyöngyével éledne újra a békéscsabai borkultúra
A város önkormányzata 2010-ben döntött arról, hogy két hektár területen szőlőültetvényt létesít, benne több mint egy hektáron csabagyöngye fajtát, a békéscsabai Stark Adolf nemesítő korán érő csemegeszőlőjét.
