
Tovább zöldül a vendéglátóipar
A komposztálható/lebomló csomagolóeszközök használata rendületlenül emelkedést mutat.
Felmérte a vendéglátóipari cégek csomagolóeszköz-használatát az Indepack Kft.
Az elmúlt időszakot vizsgáló gazdasági elemzések szerint a koronavírus a vendéglátóipar működésére volt a legnagyobb hatással. Mindamellett a júliusban életbe lépett, az egyszer használatos műanyag eszközök korlátozását szabályozó kormányrendelet bevezetése is kihívások elé állította a szektort. Az Indepack Kft. felmérést készített közel 13 000 ügyfele között, hogy megtudja, az elmúlt év nehézségei milyen üzleti döntésekre késztették a vendéglátósokat. A válaszokból kiderült, az éttermi bezárások után a vendéglátóhelyek 32% tudott újranyitni, illetve az is, hogy bár sokkal többen használnak már lebomló csomagolóeszközöket a kormányrendelet mégsem érte el környezetmegóvó szándékát.
Magyarországra jön a csomagolómulti
Boxal Hungary néven magyar leánycéget alapított a csomagolástechnikában a világ élvonalába tartozó holland Boxal Netherlands BV, amely az amerikai Exal leányvállalata.
