Sok só sose jó

Sok só sose jó

Egy, a Koppenhágai Betegségmegelőzési- és Egészségkutató Központ (Research Centre for Prevention and Health in Copenhagen) által, 23 ország bevonásával végzett tanulmány szerint sófogyasztásunk csökkentésével több életet menthetünk meg, mintha “csak” leszokunk a dohányzásról. A FoodBev.com cikke.

Coca-kolonizáció: a civilizációs betegségek terjedése a fejlődő világban

Coca-kolonizáció: a civilizációs betegségek terjedése a fejlődő világban

Azóta egyre egészségtelenebb az életmódunk és hiányosabb a táplálkozásunk; bár az ókoriak tudták, hogy azzá válunk, amit megeszünk, a tudomány csak a legutóbbi időkben kezdi komolyan venni az élelmiszerek betegségokozó szerepét.