
A cukorpiacon nincsenek véletlenek
Kezdjük a jó hírrel! Február eleji csúcsa óta negyven százalékkal esett a világpiaci cukorár. Ennek hamarosan le kell képződnie a hazai árakban is, hiszen kitettségünk a sokat emlegetett alacsony önellátási szint miatt kiemelt. A világpiaci korrekció persze nem fog visszatérést eredményezni a korábbi évek szintjére, de a hosszú távú előrejelzések szerint tartós lesz.
Jól elkésett az állami cukor!
A lakossági bespájzolások miatt pang a hazai cukorpiac, az állami cukor pedig nem jókor jön. Cukorbaj a köbön, de azért egyesek nyerhetnek az állami bizniszen.
