Enyhe hiány várható cukorból

Enyhe hiány várható cukorból

Az FO Licht legújabb jelentése szerint a 2019-2020-as cukorszezonban egy kisebb globális hiány várható. A világpiac nem igényel több cukrot Brazíliától 2019-ben és az elkövetkezendő időben egyelőre nem tűnik úgy, mintha az árak elmozdulnának a jelenlegi szintről.

Felmérték a magyarok cukorfogyasztását

Felmérték a magyarok cukorfogyasztását

Bár nemzetközi összehasonlításban édesszájú hírében állnak a magyarok, ez csak részben igaz. Egy friss, országos kutatás szerint gyakran eszünk édességet, ám a felnőttek között kisebbségben vannak azok, akik a túrós csuszára, a palacsintára vagy éppen a káposztás tésztára cukrot hintenének, viszont a kávét, teát a többség édesítve issza. Ha üdítőről van szó, a cukormentes vagy csökkentett cukortartalmú változatokat is egyre többen választják.

Téveszmék lengik körül az édességeket

Téveszmék lengik körül az édességeket

Nem igazán tartják egészségesnek az édesipari termékeket a fogyasztók – derül ki a TÉT Platform reprezentatív felméréséből. A fiatalabbak azonban meglepően sokat áldoznak a cukorkákra, csokira a zsebpénzükből.

A férfiakat depresszióssá teheti a túlzott cukorfogyasztás

A férfiakat depresszióssá teheti a túlzott cukorfogyasztás

A túl sok cukrozott üdítőital, sütemény és más édesség fogyasztása növeli a depresszió kockázatát férfiaknál - derítették ki brit kutatók, akik ugyanezt az összefüggést nők esetében nem tudták kimutatni.

Forradalmi változást vezet be termékeiben a Nestlé

Forradalmi változást vezet be termékeiben a Nestlé

Egy újonnan kifundált módszerrel az ízük megváltoztatása nélkül csökkenti édességeinek cukortartalmát a Nestlé.

A gyümölcslevek és a szénsavas üdítőitalok a fő vétkesek elhízásban

A gyümölcslevek és a szénsavas üdítőitalok a fő vétkesek elhízásban

Miután egy brit jelentés arra hívta fel a figyelmet, hogy a családok túl sok cukrot fogyasztanak, a legújabb irányelvekben a szakértők azt javasolják, hogy napi egyetlen pohár gyümölcslénél senki se igyon többet. A NŐINETCAFÉ cikke.

A betegségek 80 százalékát részben a nem megfelelő táplálkozás okozza

A betegségek 80 százalékát részben a nem megfelelő táplálkozás okozza

Egészséges és biztonságos az az élelmiszer, amely ellenőrzött módon, a lehető legrövidebb úton jut el a családokhoz. Az elmúlt évek hatósági ellenőrzései is azt a célt szolgálták, hogy a magyar családok asztalára egészséges, biztonságos, kiváló minőségű, lehetőleg magyar élelmiszer kerülhessen – fogalmazott Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a cukorfogyasztás csökkentésének szükségességéről rendezett konferencián.

Megugrott a cukorfogyasztás mértéke a fiatalok körében

Megugrott a cukorfogyasztás mértéke a fiatalok körében

A cukorfogyasztás minden korosztályban nőtt egy kicsit, a fiatalok körében viszont megugrott 2009 óta - mondta az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) táplálkozásélettani és epidemiológiai főosztályának vezetője az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

A cukorfogyasztás növelheti egyes daganatok kialakulásának esélyét

A cukorfogyasztás növelheti egyes daganatok kialakulásának esélyét

A Texasi Egyetem egyik értekezése arra a következtetésre jutott, hogy a cukorfogyasztásnak a „nyugati étrendre” jellemző mértéke jelentősen elősegítheti a daganatok keletkezését a szervezetben. Az írás a The Daily Meal beszámolója alapján készült.

A túl sok cukor fogyasztása növeli a szívroham kockázatát

A túl sok cukor fogyasztása növeli a szívroham kockázatát

Több mint háromszorosára nő a szív- és érrendszeri zavarok okozta halálozás veszélye azoknál, akik napi kalóriabevitelük egynegyedét hozzáadott cukorból fedezik - derült ki egy nagyszabású amerikai kutatásból.

Brazil nádcukor enyhíti a cukorhiányt

Brazil nádcukor enyhíti a cukorhiányt

A Magyar Cukor Zrt. Brazíliából származó, 20 ezer tonnányi nádcukor feldolgozásával enyhíti a cukorrépa kora őszi betakarításáig és feldolgozásáig várható piaci hiányt – írja a szerdai Világgazdaság.