Elfordulnak a cukros üdítőktől Kaliforniában

Elfordulnak a cukros üdítőktől Kaliforniában

Ötvenkét százalékkal csökkent a cukrozott üdítők fogyasztása három év alatt Kalifornia államban, ahol 2015-ben vezették be az egészséget károsító italok megadóztatását - derítették ki a Kaliforniai Egyetem kutatói.

5 éves a HAPPY-hét

5 éves a HAPPY-hét

Az ötödik születésnapját ünneplő HAPPY-hét záróeseményén veheti át a fődíjat az első helyezést elért Sorkifaludi Gárdonyi Géza Általános Iskola Vas megyéből. Kiemelkedő volt a tanulók és pedagógusok kreativitása, 28 programot valósítottak meg a HAPPY-hét során. Nyereményük az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézetben eltöltött kalandos egészségnap.

Megvan a győztes alkotás

Megvan a győztes alkotás

Közel 5000 gyerekrajz érkezett a Nemzeti Iskolagyümölcs-program és legnagyobb beszállítója, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium által meghirdetett, „Dobozra fel!” rajzpályázatra. Az öttagú zsűri Czirják Aletta Zsanna, 4. osztályos tanulónak ítélte az első díjat. Jutalomban részesült továbbá a győztes osztálya, a legtöbb rajzot beküldött iskola és – a nagy érdeklődésre való tekintettel – 100 diák kapott különdíjat országszerte.

A gyümölcslevek sem jobbak a cukros üdítőknél

A gyümölcslevek sem jobbak a cukros üdítőknél

A The Lancet című lap két szerzője azt állítja, hogy magas cukortartalmuk miatt a gyümölcslevek ugyanolyan károsak, mint a cukrozott szénsavas üdítőitalok. Ennek nyomán arra kérik a brit kormányt, hogy változtassanak az erre vonatkozó irányelveken.

Eredményes a neta?

Eredményes a neta?

Visszaesett a cukros, sós, egészségtelen ennivalók fogyasztása. A költségvetésbe azonban a vártnál kevesebb pénz folyik be az adóból.

Mit igyunk fogszuvasodás ellen?

Mit igyunk fogszuvasodás ellen?

A nem reggeliző gyerekek fogai lényegesen rosszabbak, reggeliző társaiknál, főleg akkor, ha utóbbiak sok tejterméket fogyasztanak - mutatta ki egy amerikai vizsgálat.

Még a cukros üdítők is főleg a nőket sújtják

Még a cukros üdítők is főleg a nőket sújtják

Azok a nők, akik rendszeresen és bőségesen isznak sok cukrot tartalmazó üdítőket, szívük és anyagcseréjük szempontjából kockázatosan élnek – hangzott el az Amerikai Szív Szövetség idei kongresszusán.