
Az MFB-n nem múlott a debreceni húsüzem újraindulása
Már biztosnak látszik, hogy nem indul újra a korábban 400 embernek munkát adó debreceni cég – írja a Hajdú-Bihari Napló. Papp László, debreceni alpolgármester szerint a város mindent megtett a megszűnt állások megmentéséért, a projekt a Magyar Fejlesztési Bankon (MFB) bukott el.
Nem rendeződött még a debreceni húsüzem sorsa
Noha a debreceni városvezetők és a mintegy 400 elbocsátott dolgozó is azt szerette volna, hogy ha már az elmúlt év végén sikerül újraindítani a szlovák tulajdonosa által tavaly nyáron bezárt húsüzemet, erre eddig nem került sor – írja a Hajdú Online.
Debreceni húsüzem: elakadt a mentőakció
Termelői kézbe adását követően augusztus 20-án indítanák újra a tavasszal bezárt debreceni húsüzemet, de a finanszírozásra kiszemelt MFB-nél elakadt a program, pedig az idő egyre inkább sürget - írja a Figyelő.
Megmentőt találtak a debreceni húsüzemnek
Sikerült új befektetőt találni a szlovák Penta csoport tulajdonában lévő Debreceni Csoport Húsipari Kft. június 30-án bezárt debreceni üzemének további működtetésére – mondta el a cég üzemi tanácsának elnöke pénteken.
Ötszázból csak húsz elbocsátott debreceni húsüzemi munkásnak van munkája
A ötszáz dolgozóból mindössze húsz talál magának munkát a debreceni húsüzem e hónap végén esedékes bezárása után – hangzott el az MR1-Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.
