Az MFB-n nem múlott a debreceni húsüzem újraindulása

Az MFB-n nem múlott a debreceni húsüzem újraindulása

Már biztosnak látszik, hogy nem indul újra a korábban 400 embernek munkát adó debreceni cég – írja a Hajdú-Bihari Napló. Papp László, debreceni alpolgármester szerint a város mindent megtett a megszűnt állások megmentéséért, a projekt a Magyar Fejlesztési Bankon (MFB) bukott el.

Nem rendeződött még a debreceni húsüzem sorsa

Nem rendeződött még a debreceni húsüzem sorsa

Noha a debreceni városvezetők és a mintegy 400 elbocsátott dolgozó is azt szerette volna, hogy ha már az elmúlt év végén sikerül újraindítani a szlovák tulajdonosa által tavaly nyáron bezárt húsüzemet, erre eddig nem került sor – írja a Hajdú Online.

Debreceni húsüzem: elakadt a mentőakció

Debreceni húsüzem: elakadt a mentőakció

Termelői kézbe adását követően augusztus 20-án indítanák újra a tavasszal bezárt debreceni húsüzemet, de a finanszírozásra kiszemelt MFB-nél elakadt a program, pedig az idő egyre inkább sürget - írja a Figyelő.

Megmentőt találtak a debreceni húsüzemnek

Megmentőt találtak a debreceni húsüzemnek

Sikerült új befektetőt találni a szlovák Penta csoport tulajdonában lévő Debreceni Csoport Húsipari Kft. június 30-án bezárt debreceni üzemének további működtetésére – mondta el a cég üzemi tanácsának elnöke pénteken.

Ötszázból csak húsz elbocsátott debreceni húsüzemi munkásnak van munkája

Ötszázból csak húsz elbocsátott debreceni húsüzemi munkásnak van munkája

A ötszáz dolgozóból mindössze húsz talál magának munkát a debreceni húsüzem e hónap végén esedékes bezárása után – hangzott el az MR1-Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.