Mennyi dinnye!

Mennyi dinnye!

A tavalyinál több kiváló minőségű magyar dinnye kerül a kereskedőkhöz július első hetétől - mondta a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke az MTI érdeklődésére. Hozzátette, a termelők azt kérték a nagy áruházláncok képviselőitől, hogy július elejétől már ne rendeljenek importot, és ne akciózással kezdjék a magyar dinnye forgalmazását.

Az Aldira és a CBA-ra neheztel  a Dinnyeszövetség

Az Aldira és a CBA-ra neheztel a Dinnyeszövetség

Simonka György, a dinnyeszövetség elnöke elmondta: a két áruházlánc 35 forintos kilónkénti áron árulja a görögdinnyét, amely véleménye szerint annyira alacsony, hogy az akár kimerítheti a beszerzési ár alatti értékesítést is.