Betiltják az e-cigarettát Magyarországon

Betiltják az e-cigarettát Magyarországon

Júliustól bűnözőnek számít, aki engedély nélkül e-cigit árul. Az Unióban eközben készül a közös szabályozás, Magyarország viszont a dolgok elébe vág a lépéssel. Az amúgy sem túl egyszerű történetet tovább bonyolítja, hogy nincs egységes tudományos álláspont a készülék hatásaival kapcsolatban.

68 éve nem dohányoztak ilyen keveset az amerikaiak

68 éve nem dohányoztak ilyen keveset az amerikaiak

Tíz emberből csak kettő válaszolta azt egy közvélemény-kutatáson, hogy rágyújtott az elmúlt héten – derül ki a Gallup felméréséből.

A patikákba szorulhat az e-cigi

A patikákba szorulhat az e-cigi

Az egészségügyi államtitkárságnál úgy vélik, a jelenlegi jogszabályokból is világosan kiderül, a nikotinos patronnal töltött elektromos cigaretta helye a gyógyszertárban van – írja a szombati Népszabadság.