
A böjt jót tesz a marketingnek
A böjt az érzéki élvezetek, különösen a táplálkozás korlátozását vagy az azokról egy időre való teljes lemondást jelenti, és eredetileg vallási fogalom. Böjt idején „belülről” táplálkozunk, azaz az önkéntes megvonáskor az energiát nem a bevitt élelmiszerekből, hanem testünk táplálékraktárából nyerjük.
Az ízek ereje
Az ízek érzékelésének képessége nemcsak az étkezéseket teszi élvezetessé, hanem az emberi evolúció szempontjából az életben maradáshoz is kulcsfontosságú. Az ízek jelzik számunkra, hogy mi ehető és mi nem. Segítségükkel könnyebben kiválaszthatjuk a megfelelő táplálékot. A sós íz értékes vitaminokat, ásványi anyagokat jelöl, az édes íz energiát, érett gyümölcsöt, a savanyú íz lehet például egészséges is, mint a citrom vagy romlott, mint az állott tej. A keserű íz leginkább a mérgező ételekhez kapcsolható. Korábban az ember az ízlelés útján tájékozódott, amíg gyűjtögetett, halászott, vadászott, hogy melyik bogyót, gyümölcsöt egye és melyiket kerülje.
