
Az e-cigi növeli a szívroham kockázatát
Az e-cigaretta napi használata majdnem duplájára növeli a szívroham kockázatát egy új, nagy létszámú amerikai kutatás szerint.
Fenntartási díjjal sarcolják az e-cigarettát
Tovább nehezítik az e-cigarettát forgalmazók helyzetét – derül ki egy az mno által megismert előterjesztésből. A tervezet szerint a jövőben úgynevezett fenntartási díjat kell fizetniük a gyártóknak és a forgalmazóknak, ez emelheti az elektronikus cigaretta árát. Az érdekképviselet szerint az elektromos cigarettát és a hagyományos dohányárut egy kalap alá akarják venni a döntéshozók. Az mno-nak nyilatkozó tüdőgyógyász szerint bár sok a megválaszolatlan kérdés, az biztos, hogy az e-cigaretta is káros.
Nincs több kivételezés az e-cigarettával
Ahol nem szabad dohányozni, ott mától elektromos cigarettát (e-cigarettát) sem szabad használni, így például munkahelyeken és játszótereken. A szabályt megszegők bírságra számíthatnak.
Hatályba lép az elektronikus cigarettára vonatkozó szabályozás
Május 20-tól nem lehet elektronikus cigarettát és dohányzást imitáló elektronikus eszközöket használni közforgalmú intézményekben, közösségi közlekedési eszközön, munkahelyen – számol be az ÁNTSZ sajtóközleménye. Tilos továbbá közterületnek minősülő helyeken, mint aluljárók, egyéb, zárt légterű közforgalmú közlekedő összekötő terekben, valamint játszótereken és azok külső határvonalától számított 5 méteres távolságon belül. Aki ezt megszegi, azt az egészségügyi államigazgatási szerv megbírságolhatja legalább 20 000, legfeljebb 50 000 Ft egészségvédelmi bírság kiszabásával.
E-cigi: 100 vállalkozás fejezheti be a működését
A szigorodó adminisztráció miatt száz hazai, elektromos cigarettákkal foglalkozó vállalkozás húzhatja le a rolót. Májustól már csak a trafikban lehet e-cigit kapni.
E-cigarettások: „az új törvénytervezet sárba tiporja a felhasználók jogait!”
Elektromos cigarettát használók és forgalmazók szervezetei az Országgyűlés népjóléti bizottságához fordultak nyílt levélben, hogy vonják be őket a törvényalkotási folyamatba - erről a kérelmezők szerdán tájékoztatták az MTI-t.
Az e-cigaretta forgalmazását és használatát is szigorítaná a kormány
A kormány szigorítaná az elektronikus cigaretta (e-cigaretta) használatát és forgalmazását, egy a parlament előtt lévő törvényjavaslat értelmében a jövőben interneten sem lehet majd ilyet vásárolni - mondta az egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Az elektronikus cigaretta veszélyeire hívja fel a figyelmet az ÁNTSZ
Az elektronikus cigaretta sem veszélytelen az egészségre, a kifújt vízpára propilén-glikollal, glicerinnel, aldehid, keton és észter vegyületekkel telített - figyelmeztet közleményében az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ).
Az elektronikus cigaretta sem ússza meg a törvényi szabályozást
Az elektronikus cigarettát csak ott lehet használni, ahol dohányozni is lehet, automatából az ilyen eszköz, illetve az utántöltő patronja sem árusítható, a forgalomba hozatalát pedig fél évvel korábban be kell jelenteni - egyebek mellett ezeket tartalmazza az az egészségügyi jogszabályokat módosító törvénytervezet, amely hétfőn jelent meg a kormány honlapján.
Méreg vagy áldás?
Tudósok arra kérték a WHO-t, ne minősítse dohányterméknek az elektromos cigarettát. Novemberben több dokumentum is kiszivárgott, amelyek arra utaltak, hogy a WHO ugyanazokat a szabályokat akarja alkalmazni az e-cigarettákra, mint a dohánytermékeket ellenőrző konvenció keretébe tartozó többi ismert termékre.
Világméretű harc az E-cigaretta körül
Az E-cigaretta hívei és ellenzői az egész világban intenzív polémiát folytatnak. A hívek kezében egyelőre csak támadható érvek vannak, az ellenzők viszont egyre több helyen jogi lépéseket tesznek.
Az e-cigire Olaszországban mindenhol rá lehet gyújtani
Olaszországban eltörölték az elektromos cigarettára vonatkozó korábbi korlátozásokat. Mindenhol szívni lehet, még ott is, ahol más cigarettára nem szabad rágyújtani.
Az e-cigaretta nem gyógyszer
Az Európai Parlament képviselői megenyhültek az elektromos cigarettával szemben.
Betiltják az e-cigarettát Magyarországon
Júliustól bűnözőnek számít, aki engedély nélkül e-cigit árul. Az Unióban eközben készül a közös szabályozás, Magyarország viszont a dolgok elébe vág a lépéssel. Az amúgy sem túl egyszerű történetet tovább bonyolítja, hogy nincs egységes tudományos álláspont a készülék hatásaival kapcsolatban.
